Zapis konferencji prasowej po meczu

21 paź 2012 |

W zupełnie odmiennych nastrojach przybyli na konferencję prasową przedstawiciele drużny GAZ-SYSTEM Pogoni Szczecin oraz Zagłębia Lubin.

W zupełnie odmiennych nastrojach przybyli na konferencję prasową przedstawiciele drużny GAZ-SYSTEM Pogoni Szczecin oraz Zagłębia Lubin.

Rafał Biały - Jest to kolejny mecz w którym staliśmy się Mikołajem. Podobnie jak w meczu w Zabrzu 3 minuty przed końcem prowadzimy dwoma bramkami, gramy kontrę, która jest niepotrzebna, zamiast dograć mecz do końca pozwoliliśmy się dogonić. Trudno musimy się nauczyć wygrywać takie spotkania Szkoda tych dwóch punktów. Jest to super prezent, jednak nie umniejsza to sukcesu Zagłębia, którym jak najbardziej należały się punkty. Uczulałem chłopaków, że jest tutaj bardzo ciężki teren, nie kalkulowaliśmy tutaj z góry wygranej, ale tak jak w Zabrzu chcieliśmy się pokusić o zdobycie 2 punktów, niestety nie wyszło przez naszą niefrasobliwość. Jednak jeszcze raz chciałbym podkreślić bardzo dobre zawody w wykonaniu Zagłębia
Szymon Ligarzewski - Tak jak powiedział Rafał niepotrzebnie się śpieszyliśmy w końcówce. Gdybyśmy zagrali trochę dłużej dorzucilibyśmy na 3 bramki przewagi. Były wtedy 3 minuty do końca i to Zagłębie musiałoby się śpieszyć i oddawać nieprzygotowane rzuty tak jak my to robiliśmy w końcówce.Był to mecz do wygrania, niestety przegraliśmy, mam nadzieję, że się nauczymy i wyciągniemy wnioski i przestaniemy tak przegrywać mecze.
Dariusz Bobrek - Rafał Biały powiedział, że jest to prezent i pewnym sensie miał rację, aczkolwiek to my wywalczyliśmy te punkty i muszę drużynę za to pochwalić. Walczyła przez całe 60 minut i wierzyła do końca, że ten mecz można wygrać. GAZ-SYSTEM Pogoń miał w końcówce przewagę dwóch zawodników i dwóch bramek, jednak jak takich sytuacji się nie wykorzystuje, to drużyna przeciwna wierzy, że bieg wydarzeń można obrócić na swoją korzyść.Wracajac do początku, chciałbym powiedzieć, że GAZ-SYSTEM Pogoń jest bardzo dobrą drużyną z bardzo dobrym o dużym nazwiskach zawodnikami. Myślę, że dobrze, że spotkaliśmy się z nimi w tak wczesnym okresie jeśli chodzi o rozgrywki, bo w późniejszej fazie jeśli Ci zawodnicy się zgrają pod wodzą trenera to na pewno będą jeszcze groźniejsi. Życzę powodzenia drużynie ze Szczecina oby tych punktów zdobywali jak najwięcej, bo taka drużyna na to zasługuje, a przede wszystkim gratuluje swoich chłopakom, bo walczyli dzisiaj.
Michał Bartczak - Ze swojej strony chciałbym tylko powiedzieć, że jestem niezwykle dumny i zadowolony z postawy całej drużyny, że badź co bądź byliśmy pod ogromną presją tego meczu. Wiedzieliśmy jaka jest nasza sytuacja w tabeli. Mecz nie był łatwy, wręcz jeden z cięższych w sezonie dla nas i tak jak mówiłem na początku jestem niezwykle dumny, że byliśmy monolitem i wygraliśmy to spotkanie.