VIVE Tauron Kielce bezlitosne dla szczecinian

3 gru 2014 |

Osłabieni szczypiorniści GAZ-SYSTEM Pogoni Szczecin tylko przez 18 minut byli w stanie toczyć wyrównaną walkę z Mistrzem Polski VIVE Tauron Kielce. Do przerwy podopieczni Rafała Białego przegrywali 20 – 14, by ostatecznie ulec 45 – 24.

Bez Wojciecha Zydronia, Pawła Krupy, Mateusza Zaremby, Patryka Walczaka, Lecha Kryńskiego i Mateusza Kowalskiego udali się do Kielc szczypiorniści GAZ-SYSTEM Pogoni. W pierwszym chwilach spotkania publiczność zgromadzona przecierały oczy ze zdumienia. W 4 minucie spotkania po bramkach Dawida Krysiaka, Michala Bruny i Tomasza Grzegorka przyjezdni prowadzili już 0-3. Czas wzięty przez trenera Mistrzów Polski poskutkował dokładnie dopiero w 18 minucie spotkania. Gospodarze głównie za sprawą Ivana Cupicia i Zeljko Musy wrzucili wyższy bieg i do przerwy prowadzili już 20 – 14.

Druga połowa spotkania nie dostarczyła już prawie żadnych emocji. Szczecinianie powoli opadali z sił, co bezlitośnie wykorzystywali kieleccy skrzydłowi raz po raz punktując bezradnego w bramce wychowanka VIVE Tauron Krzysztofa Szczecinę. Na domiar złego w 45 minucie z gradacji kar czerwoną kartkę otrzymał jeden z najbardziej doświadczonych zawodników w barwach GAZ-SYSTEM Pogoni Łukasz Gierak. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 45 – 24. Szukając pozytywów po meczu trudno nie dostrzec bardzo dobrą postawę Tomasza Grzegorka, który ze 100% skutecznością zakończył mecz oraz najmłodszego zawodnika w PGNiG Superlidze Dawida Krysiaka.

Już w najbliższą środę szczecinianie zmierzą się w pucharowym spotkaniu z Orlen Wisłą Płock o godzinie 18:00 w Arenie Szczecin

Vive Tauron: Szmal, Sego - Grabarczyk 1, Jurecki 6, Tkaczyk 6, Chrapkowski 2, Bielecki 2, Jachlewski 5, Buntić 8, Musa 7, Zorman, Cupić 8.

Gaz-System Pogoń: Szczecina - Grzegorek 6, Bruna 3, Gobber, Gmerek, Gierak 3, Krysiak 5, Jedziniak 1, Statkiewicz 2, Konitz 4.