Szczecinianie wygrali SANDRA SPA CUP

21 sty 2023 |

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni po raz pierwszy w historii wygrali turniej, którego byli współgospodarzami. VI edycja turnieju okazała się bardzo szczęśliwa. W emocjonującym finale podopieczni Wojciecha Jedziniaka pokonali drużynę Stali Gorzów 35 -33. W meczu o III miejsce górą był zespół Górnika Zabrze, który pokonał Chrobrego Głogów 37 – 30.

Weekendowy turniej Sandra SPA CUP na stałe wpisał się w przygotowania do rundy wiosennej szczypiornistów ze Szczecina. Tradycyjnie już po ciężkim obozie przygotowawczym w Pogorzelicy zawodnicy rozgrywają zawody na hali GRYF Arena w Gryficach. Tym razem z zaproszenia skorzystały drużyny z Zabrza, Głogowa i pierwszy raz ekipa z Ligi Centralnej Stal Gorzów. I To właśnie Stalowcy byli sprawcami największej niespodzianki w turnieju pokonując w półfinałowym meczu drużynę Chrobrego Głogów. Losy spotkania toczyły się do ostatnich sekund, podopieczni Oskara Serpiny decydującą bramkę zdobyli na kilka sekund przed końcową syreną.

W pierwszym półfinałowym starciu o godzinie 15:00 zmierzyły się drużyny ze Szczecina i Zabrza. Podopieczni Wojciecha Jedziniaka dużo lepiej weszli w mecz i szybko objęli 6 – 2. Po kwadransie gry było 12 – 12, ale na przerwę to ponownie gospodarze turnieju prowadzili tym razem różnicą trzech bramek 18 – 15. Po zmianie stron szczecinianie szybko odskoczyli, goście próbowali gonić, ale nie byli w stanie zniwelować różnicy o mniej niż 3 bramki. Ostatecznie Sandra SPA Pogoń wygrała 40 – 34 i zameldowała się w finale. Ostatnią 40 – tą bramkę zdobył obrotowy Eliasz Kapela.

Finałowe starcie również dostarczyło wielu emocji. Okazało się, że wczorajsze zwycięstwo gorzowian nad drużyną z PGNiG Superligi nie było dziełem przypadku. Stal bardzo mocno się postawiła Sandrze SPA Pogoni. W drugiej połowie nawet wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Jednak w obliczu różnicy rzutów z drugiej linii wykonywanych przez Bogdana Cherkashchenko, Matiję Starcevicia i Pawła Krupy byli bezradni. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 35 – 33 i z triumfu w turnieju mogli po raz pierwszy cieszyć się szczecinianie. Najlepszym zawodnikiem wśród gospodarzy został wybrany Matija Starcevic.

W najbliższy piątek szczecinianie zmierzą się w meczu Pucharu Polski z Chrobrym Głogów, a pierwszy mecz ligowy odbędzie się w sobotę 4 lutego o godzinie 17:00 w hali przy ulicy Twardowskiego.

Sandra SPA Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze 40 -34 (18 – 15)

Sandra SPA Pogoń – Viunyk, Jagodziński – Polok 7, Kapela 6, Cherkashchenko 6, Krupa 5, Starcevic 5,Zalevskiy 4, Krok 3, Krysiak 3, Nowak 1,

Chrobry Głogów – Stal Gorzów 28 – 29

Górnik Zabrze – Chrobry Głogów – 37 – 30

Sandra SPA Pogoń Szczecin – Stal Gorzów 35 – 33

Sandra SPA Pogoń – Viunyk 1, Jagodziński – Cherkashchenko 8, Polok 7, Krupa 6, Starcevic 6, Kapela 4, Krysiak 2, Krok 1,