Szczecin odleciał! Sensacja na Twardowskiego!

5 wrz 2020 |

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni pokonali Orlen Wisłę Płock w inauguracyjnym meczu o Mistrzostwo Polski 26 – 24. Kapitalnie szczecinianie prezentowali się po przerwie w której prowadzili już różnicą 4 bramek.

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni pokonali Orlen Wisłę Płock w inauguracyjnym meczu o Mistrzostwo Polski 26 – 24. Kapitalnie szczecinianie prezentowali się po przerwie w której prowadzili już różnicą 4 bramek.

Blisko 250 osób zgodnie z nowymi wytycznymi mogło oglądać mecz w hali przy ulicy Twardowskiego. Kto przyszedł na halę blisko po półrocznej przerwie nie żałował. Szczecinianie źle weszli w spotkanie. Wicemistrzowie Polski zgodnie z planem z przytupem rozpoczęli mecz prowadząc już po kilku minutach 4 – 1. Nie zniechęciło to podopiecznych Rafała Białego. Sygnał do odrabiania strat dał nowy stary zawodnik Łukasz Gierak, a tuż przed przerwą z rzutem z dystansu włączył się Patryk Biernacki i do przerwy udało się wyrównać 12 – 12. Ciekawą sytuację mieliśmy w trakcie pierwszej połowy. Według nowych przepisów na boisku musi był jednocześnie dwóch Polaków. Sztab trenerski nafciarzy nie zapanował nad tym i w pewnym momencie na boisku był tylko Krzysztof Komarzewski, cała okoliczność skończyła się dwuminutową karą dla drużyny.

W kolejnych 30 minut grająca w osłabieniu Sandra SPA Pogoń nie poddała się i zdobyła 2 bramki. Jak się okazało zdobytego prowadzenia szczecinianie już nie oddali. Prym w ataku wiódł Łukasz Gierak, a jego popisowe zagrania z obrotowym Arkadiuszem Bosym były ozdobą spotkania. Wpływ na gorszą postawę płocczan mogła mieć kontuzja kostki Niko Mindegii. Szczecinianie prowadzili już 4 bramek, ale nafciarze nie poddawali się i w 52 minucie zniwelowali stratę do jednej bramki. Nie zraziło to szczecinian, którzy za sprawą kapitana Pawła Krupy ponownie odskoczyli na 3 bramki. Kropkę nad i mógł postawić Dawid Fedeńczak, ale z karnego przestrzelił. Mimo to goście nie zdołali się zbliżyć i ostatecznie przegrali 24 – 26. W Szczecinie sensacja Sandra SPA Pogoń pokonała na inaugurację Orlen Wisłę Płock.

Sandra SPA Pogoń – Gawryś – Fedeńczak 6, Krysiak 4, Krupa 4, Gierak 3, Biernacki 3, Matuszak 2, Rybski 2, Bosy 1, Wąsowski 1,

Orlen Wisła Płock – Morawski, Stevanovic – Daszek 7, Serdio 4, Szita 3, Komarzewski 3, Stenmalm 2, Ruiz 2, Mihic 1, Czapliński 1, Mindegia 1,