Starzy znajomi zagrają po raz pierwszy w nowej hali

19 sty 2024 |

Niezliczone akcje, wiele emocje i kawał historii to łączyło drużyny Sandra SPA Pogoni i Handball Stali Mielec na parkietach najwyższej klasy rozgrywkowej. Teraz po raz pierwszy przyjdzie się mierzyć drużynom poziom niżej. Podopieczni Wojciecha Jedziniaka i Rafała Białego zadebiutują w nowej hali.

Wątek hali sportowej nie został przywołany przypadkowo. Ciekawostką jest fakt, że szczecinianom nigdy nie udało się wygrać meczu ligowego w popularnej Hangar Arenie, natomiast przy Solskiego Sandra SPA Pogoń głównie wygrywała. Z wielką ciekawością będziemy śledzić, jakie będzie otwarcie nowej hali pomiędzy zainteresowanymi zespołami.

Pojedynki w najwyższej klasie rozgrywkowej nie pamięta zbyt wielu zawodników obydwu drużyn. Ostatni mecz w hali przy ulicy Solskiego zespołu rozegrały we wrześniu 2021 r., a wśród gospodarzy grali Dzianis Wołyncew, Dawid Dekarz, Dawid Ruhnke, Łukasz Nowak i Igor Graczyk. Wśród gości występy w Mielcu pamiętają Patryk Krok, Filip Wrzesiński, Eliasz Kapela oraz Jakub Polok. Szczecinianie wygrali tamto spotkanie 30 – 27.

Obecnie wyżej w tabeli są szczecinianie, którzy z dorobkiem 7 zwycięstw i 22 punktów plasują się na 7 pozycji. 3 oczka mniej mają podopieczni Tomasza Sondeja, którzy wobec plagi kontuzji w przerwie zimowej pozyskali z Zagłębia Lubin rozgrywającego Mateusza Sarnowskiego.

Dla szczecinian będzie to pierwszy mecz w nowym roku, natomiast mielczanie wygrali w poprzedniej kolejce z Zagłębiem Sosnowiec.

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00 i będzie transmitowane na żywo przez telewizję internetową TV.com