Sandra SPA Pogoń zwycięska na otwarcie rundy rewanżowej

17 sty 2018 |

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni od zwycięstwa rozpoczęli zmagania w rewanżowej rundzie PGNiG Superligi. Po nerwowym i emocjonującym pojedynku pokonali Wójcik Meble Elbląg 29 – 24 (15-12).

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni od zwycięstwa rozpoczęli zmagania w rewanżowej rundzie PGNiG Superligi. Po nerwowym i emocjonującym pojedynku pokonali Wójcik Meble Elbląg 29 – 24 (15-12).

Początek spotkania należał do gości, którzy szybciej zniwelowali nerwowość w swoich poczynaniach. Szczecinianie popełnili proste błędy przy wyprowadzaniu akcji, dzięki czemu podopieczni Jacka Będzikowskiego prowadzili 4 – 2.  Sygnał do ataku dał wracający do zdrowia Paweł Krupa, który w 8 minucie miał już w swoim dorobku 4 bramki i wyprowadził swój zespół na prowadzenie 5 – 4. Kolejne gole zdobywali Dawid Krysiak i Mateusz Zaremba, dzięki czemu przewaga urosła do trzech bramek i w tych okolicach oscylowała do końca pierwszej połowy.

W drugiej odsłonie już na samym początku za sprawą goli Dawida Krysiaka i Seweryna Gryszki gospodarze powiększyli przewagę do pięciu bramek. Mimo kilku szans nie udało się przekroczyć magicznej bariery pięciu goli, ale też elblążanie mieli problem ze zbliżeniem się do szczecinian. Duża w tym zasługa strzegącego bramki Marcina Teterycza, którzy już w 15 minucie dał dobrą zmianę Sebastianowi Zaporze i raz po raz bronił w trudnych sytuacjach. Niebezpiecznie dla podopiecznych Piotra Frelka zrobiło się w 55 minucie, kiedy po golu Mikołaja Kupca na tablicy wyników było 26 – 24, a na ławkę kar powędrował jeszcze Patryk Biernacki. Mimo gry w osłabieniu do końca meczu już tylko gospodarze zdobywali bramki, a ostatnią zdobył wspomniany już Dawid Krysiak, który skutecznie egzekwował siódmy karny w meczu. Ostatecznie szczecinianie wygrali 29 – 24 i zbliżyli się do będącego na 6 miejscu w grupie pomarańczowej MKS-u Kalisz.

Sandra Spa Pogoń: Teterycz, Zapora – Wąsowski 1, Bereżny, Krupa 7, Bosy 3, Biernacki 3, Jedziniak 1, Krysiak 9 (7/7), Zaremba 3, Gryszka 2, Fedeńczak
Karne: 7/7
Kary: 4 min. (Biernacki, Zaremba - 2 min.)

Meble Wójcik: Fiodor, Kiepulski, Ram – Grzegorek 2, Szopa (0/1), Nowakowski 2, Pi. Adamczak 2, Netz 1, Moryń 7, Kupiec 5, Tórz, Koper 5 (2/2)
Karne: 2/3
Kary: 2 min. (Grzegorek)

Sędziowie: Marciniak, Radziszewski (obaj z Wolsztyna)
Widzów: 450