Pierwsza odsłona dla VIVE

6 maj 2015 |

Szczypiorniści VIVE Tauron Kielce pokonali Pogoń Szczecin 31 - 22 w pierwszym półfinałowym spotkaniu o awans do finału Mistrzostw Polski. Jutro o godzinie 18:00 w Kielcach kolejna odsłona, natomiast w niedzielę rywalizacja przenosi się do Szczecina.

Szczypiorniści VIVE Tauron Kielce pokonali Pogoń Szczecin 31 - 22 w pierwszym półfinałowym spotkaniu o awans do finału Mistrzostw Polski. Jutro o godzinie 18:00 w Kielcach kolejna odsłona, natomiast w niedzielę rywalizacja przenosi się do Szczecina.

W mocno osłabionym składzie przystąpili do spotkania zarówno gospodarze jak i goście. W ekipie VIVE zabrakło Julena Aguinagalde, Michała Jureckiego i Tomka Rosińskiego, natomiast do składu wrócił Krzysztof Lijewski dla którego był to pierwszy mecz od MŚ w styczniu. Ekipa Rafała Białego przystąpiła do meczu bez dwójki swoich liderów Michala Bruny i Bartosza Konitza oraz Lecha Kryńskiego i Michała Gobbera. Popularny "Oranje" poo kilku badaniach w końcu ma postawioną diagnozę kontuzjowanego barku i w najbliższych dniach powinno się wyjaśnić czy uraz wykluczy bombardiera z gry do końca sezonu.

Sam mecz rozpoczął się pod dyktando gospodarzy, którzy szybko wyszli na kilkubramkowe prowadzenie. Szczecinianie swoją pierwszą bramkę zdobyli w 5 minucie, a jej autorem był Wojciech Zydroń, który w kapitalny sposób wykończył rzut karny. Po chwilach nerwowej gry podopieczni Rafała Białego uporządkowali szeregi i ku zdumieniu kieleckiej publiczności zdobyli 5 bramek z rzędu i w 18 minucie wyszli na prowadzenie 8-6. Od 25 minuty gospodarze wrzucili swój wyższy bieg i na przerwę schodzili z przewagą 5 bramek, a na tablicy widniał wynik 16-11.

Druga połowa spotkania była kopią z początku meczu. Ponownie lepiej zaczęli gospodarze by po chwili na uporządkowanie gry swoje chwile mieli gości. Mecz długo oscylował w granicach 4 bramek. Warto podkreślić, że na boisku w drużynie gości znajdowała się młodzież, która dzielnie dotrzymywała kroku faworyzowanym gospodarzom. Ostatecznie tak jak pod koniec pierwszej połowy po błędach wynikających ze zmeczęnia i braku doświadczenia łatwe bramki zdobywali gospodarze i ostatecznie pokonali szczecinian 31 - 22.

Vive: Szmal, Sego - Buntić 4, Grabarczyk 2, Tkaczyk, Jachlewski 4, Zorman 1, Musa 4, Bielecki 6/2, Lijewski 1, Strlek 2, Cupić 3, Chrapkowski 2, Reichmann 2.
Karne: 2/2
Kary: 6 min. (Strlek, Chrapkowski, Grabarczyk po 2 min.)

Pogoń: Szczecina, Kowalski - Gierak 2, Krupa 5, Jedziniak 1, Zaremba 4, Zydroń 5/4, Walczak 2, Statkiewicz 2, Grzegorek 1, Gmerek, Krysiak, Jezierski.
Karne: 4/4
Kary: 6 min. (Krupa - 4 min.; Zydroń - 2 min.)