Patryk Biernacki po sezonie przeniesie się do 2. Bundesligi

30 mar 2021 |

Po 5 latach gry w drużynie Sandra SPA Pogoni Patryk Biernacki po sezonie 2020/21 przeniesie się do 2.Bundesligi, gdzie zagra w czołowym zespole na  zapleczu najlepszej ligi świata TSV Bayer Dormagen Handball

Po 5 latach gry w drużynie Sandra SPA Pogoni Patryk Biernacki po sezonie 2020/21 przeniesie się do 2.Bundesligi, gdzie zagra w czołowym zespole na  zapleczu najlepszej ligi świata TSV Bayer Dormagen Handball

25 – letni Patryk Biernacki  jest wychowankiem CHKS Łódź, a do Szczecina trafił w 2015 roku po juniorskim okresie gry. To właśnie pod okiem trenerów Rafała Białego i Sławomira Fogtmana stawiał swoje pierwsze seniorskie kroki w karierze. Rok później został wypożyczony do niemieckiego HSV Insel Usedom, gdzie trenerem był Piotr Frelek. Od sezonu 2017/18 już na dobre zagościł w składzie szczecińskiej drużyny. Do tej pory PGNiG Superlidze wystąpił w 97 meczach i zdobył 252 bramki.  Wraz z końcem sezonu zdecydował się zmienić barwy i spróbować sił 2. Bundeslidze.

- Chciałem spróbować sił w Niemczech, gdzie wiadomo Bundesliga to najlepsza liga na świecie, będę miał możliwość gry na jej zapleczu co daje duże szanse na rozwój i możliwość pokazania się jeszcze lepszym klubom. Z drugiej strony zmiana otoczenia i nowy klub to dodatkowe bodźce i motywacja do jeszcze większej pracy co mam nadzieję przełoży się na rozwój sportowy – mówi popularny Braciak – ale do końca sezonu jestem zawodnikiem Sandra SPA Pogoni i do końca sezonu będę dawał z siebie 100% , żeby z drużyną osiągnąć jak najlepszy wynik.

Jak zapewnia Szczecin zawsze będzie mu się dobrze kojarzył i żal opuszczać klub i miasto

- Żal opuszczać Sandrę SPA Pogoń, mam tutaj wielu przyjaciół, poznałem ukochaną z którą niedawno powitaliśmy na świecie naszego pierwszego Syna, więc Pogoń i cała otoczka dała mi więcej niż tylko rozwój sportowy. Z całym Szczecinem, wszystkimi ludźmi związanymi z klubem(zawodnikami, Zarządem, Kibicami) na pewno będę tęsknił, ale zamierzam często tutaj wracać zwłaszcza, że to rodzinne miasto mojej narzeczonej. Nie mówię, żegnam tylko DO ZOBACZENIA!

Patryk Biernacki z nowym klubem związał się dwuletnim kontraktem.