Oświadczenie Klubu oraz Oświadczenie Siarheia Shylovicha

18 lut 2014 |

Oświadczenie Klubu

Oświadczenie Klubu

W sobotę 15 lutego GAZ-SYSTEM Pogoń Szczecin rozwiązała kontrakt za porozumieniem stron z Reprezentantem Białorusi Siergiejem Shylovichem. Respektując zapisy w umowie oraz mając na uwadze dobro zawodnika oraz jego rozwój sportowy Klub umożliwił Siergiejowi Shylovichowi odejście do zespołu występującego w TOP 16 Ligi Mistrzów.

Porozumienie z zawodnikiem zostało zawarte przed meczem

z Piotrkowianinem Piotrków Tryb., podczas, którego poważnych kontuzji doznali podstawowi zawodnicy Mateusz Zaremba oraz Paweł Krupa. Prawo rozgrywający doznał złamania kości śródręcza lewej ręki, natomiast Paweł Krupa podczas akcji w obronie nabawił się zwichnięcia łokcia wraz z odpryskiem kości przy przyczepie bicepsa. Urazy wykluczają zawodników z gry do końca sezonu.

Mimo osłabień oraz zamkniętego okna transferowego zawodnicy deklarują walkę o zajęcie jak najwyższego miejsca w sezonie 2013/2014. W tym momencie liczymy na jeszcze większe wsparcie kibiców.

Oświadczenie Siarheia Shylovicha

W porozumieniu z władzami Klubu podjąłem decyzję o zakończeniu współpracy z zespołem Gaz-System Pogoń Szczecin. Po Mistrzostwach Europy pojawiły się takie propozycje, z których chciałbym skorzystać, ponieważ dają mi szansę na dalszy rozwój i grę na wyższym, europejskim poziomie w mocniejszej lidze z możliwością gry w Europejskich Pucharach. Mój kontrakt z Klubem został zawarty na dłuższy okres, tym bardziej jestem wdzięczny władzom i trenerom, że doszliśmy do porozumienia w kwestii mojej kariery sportowej i zrozumienie, że więcej taka oferta może się nie zdarzyć. Dziękuję też drużynie oraz trenerom za możliwość gry i rozwoju oraz kibicom. Te pół roku gry w Szczecinie zawsze będę ciepło wspominał.