Nieskuteczna pogoń gospodarzy. Piotrkowianin lepszy w Szczecinie

13 paź 2018 |

Szczypiorniści Piotrkowianina Piotrków Trybunalski prowadzili praktycznie przez całe spotkanie i mimo, że w 55 minucie szczecinianie doprowadzili do wyrównania to w końcówce w wojnie nerwów lepsi okazali się goście i zwyciężyli 29 – 27.

Szczypiorniści Piotrkowianina Piotrków Trybunalski prowadzili praktycznie przez całe spotkanie i mimo, że w 55 minucie szczecinianie doprowadzili do wyrównania to w końcówce w wojnie nerwów lepsi okazali się goście i zwyciężyli 29 – 27.

Mecz od początku zapowiadał się wyrównanie znając potencjał obydwu drużyn i historię spotkań szczecinian w tym sezonie na własnym parkiecie. Mimo, że wynik świadczy o zaciętym pojedynku to takowe zrobiło się od około 50 minuty, a wcześniej zdecydowanie przeważali goście.

- To nie jest tak, że specjalnie przygotowaliśmy się do tego spotkania. Wiedzieliśmy, że największe zagrożenie grozi nam z lewej strony, bo Paweł Krupa jest w dobrej formie i pod to przygotowaliśmy grę w obronie – mówi po meczu Szymon Woynowski

Faktycznie Paweł Krupa rozpoczął bardzo dobrze mecz, zdobywając pierwsze bramki. Wyrównane spotkanie trwało zaledwie do 10 minuty. Goście wyszli na prowadzenie 9 – 5 i kontrolowali przebieg meczu. Szczecinianie głównie za sprawą Wojciecha Matuszaka starali się zniwelować przewagę i nawet im się to udało, ale pod koniec pierwszej połowy głos ponownie należał do podopiecznych Dmitro Zinczuka, którzy na przerwie schodzili prowadząc różnicą 4 bramek.

Druga część spotkania to gra przez chwilę bramka za bramkę. Jednak w 45 minucie goście po bramce Szymona Woynowskiego prowadzili już różnicą 6 trafień. Dzięki bramkom Dawida Krysiaka i Mateusza Zaremby podopieczni Piotra Frelka w 56 minucie doprowadzili do remisu po 26. Końcówka należała, jednak do gości. Dzięki bramkom skrzydłowego Tomasza Mroza Piotrkowianinowi udało się wyjść na prowadzenie, którego nie oddali już do końca meczu. Ostatecznie goście wygrali 29 – 27.

Sandra Spa Pogoń: Bartosik, Teterycz - Radosz, Wąsowski 2, Krupa 6, Bosy 1, Mróz, Jońca 2, Jedziniak 1, Krysiak 5 (2/2), Matuszak 4, Rybski 3 (1/1), Miłek, Zaremba 5, Fedeńczak.
Karne: 3/3.
Kary: 10 min. (Wąsowski - 4 min., Krupa, Jedziniak, Fedeńczak - 2 min.).

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Procho, Schodowski - Mróz 4, Woynowski 1, Iskra 1, Szopa 7 (4/4), Kaźmierczak, Swat 1, Nastaj, Surosz 2, Andreou 1, Pożarek 3, Mastalerz 2, Sobut 2, Tórz 4, Pacześny 1.
Karne: 4/4.
Kary: 10 min. (Pożarek - 6 min., Nastaj, Tórz - 2 min.).