Mistrz Polski za mocny dla GAZ-SYSTEM Pogoni !!

9 paź 2012 |

Fantastyczna publiczność, fantastyczni zawodnicy i rewelacyjna atmosfera w hali przy ulicy Twardowskiego, jednak niespodzianki nie było Mistrz Polski zgodnie z planem pokonał szczypiornistów GAZ-SYSTEM Pogoni Szczecin. Tak serdecznego przyjęcia zawodnicy VIVE Targów Kielce nie mieli chyba nigdzie, gdzie każdy z zawodników podczas prezentacji otrzymał gorące oklaski. Prawie minutowe brawa dostał od szczecińskiej publiczności Bogdan Wenta w podziękowaniu za całokształt pracy i sukcesy z Reprezentacją Polski. Mecz rozpoczął się planowo. Mistrzowie Polski szybko wyszli na prowadzenie 4 - 1 i wielu podejrzewało niemały pogrom w hali przy ulicy Twardowskiego. Jednak szczecinianie dość długo się rozkręcali i w 10 minucie zbliżyli się na jedno oczko. Na tablicy świetlnej widniał wynik 5 - 6. Impas strzelecki zarówno z jednej jak i z drugiej strony trwał 4 minuty. Na nieszczęście dla miejscowych niemoc strzelecką przełamał Zeljko Musa i powoli pociąg o nazwie VIVE Targi Kielce zaczął stopniowo odjeżdżać. Do przerwy szczecinianie przegrywali 11 - 18, w czym wielka zasługa Sławomira Szmala, który bronił z blisko 50 % skutecznością. W drugiej połowie spotkania Trener Bogdan Wenta dokonał wielu roszad w składzie, dzięki czemu szczecińskiej publiczności mogli zaprezentować się wszyscy zawodnicy drużyny VIVE Targi Kielce. Na prawym skrzydle szalał Ivan Cupic, który w samej drugiej połowie zdobył 8 bramek. Szczecinianie próbowali nawiązać walkę na tyle ile byli w stanie. W zespole beniaminka warto wyróżnić Jacka Wardzińskiego oraz powracającego do coraz lepszej formy po kontuzji Michala Brune, który w potyczce z Mistrzem Polski zaprezentował kilka niekonwencjonalnych zagrań. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 28 - 39, a wraz z końcowych gwizdkiem, gwiazdy polskiej ligi na parkiecie rozchwytywane były przez fanów szczypiorniaka, którzy robili sobie zdjęcia oraz zbierali autografy od swoich sportowych idoli. Jednym z najbardziej obleganych zawodników był Karol Bielecki, który jak sam przyznał cieszy się z rozwoju i promocji szczypiorniaka w Polsce. GAZ-SYSTEM Pogoń - Andreev, Ligarzewski - Wardziński 6, Frelek 5, Bruna 4, Konitz 3, Kwiatkowski 2, Kokoszka 2, Zaremba 2, Markovic 2, Kliszczyk 1, Walczak 1, Suszka, Krupa VIVE Targi Kielce - Szmal, Buchcic - Cupic 10, Bielecki 4, Jachlewski 4, Jurecki 3, Stojkovic 3, Rosiński 3, Zorman 2, Buntic 2, Lijewski 2, Strlek 2, Olafsson 2, Tomczak , Musa 1, Grabarczyk

Fantastyczna publiczność, fantastyczni zawodnicy i rewelacyjna atmosfera w hali przy ulicy Twardowskiego, jednak niespodzianki nie było Mistrz Polski zgodnie z planem pokonał szczypiornistów GAZ-SYSTEM Pogoni Szczecin.
Tak serdecznego przyjęcia zawodnicy VIVE Targów Kielce nie mieli chyba nigdzie, gdzie każdy z zawodników podczas prezentacji otrzymał gorące oklaski. Prawie minutowe brawa dostał od szczecińskiej publiczności Bogdan Wenta w podziękowaniu za całokształt pracy i sukcesy z Reprezentacją Polski.
Mecz rozpoczął się planowo. Mistrzowie Polski szybko wyszli na prowadzenie 4 - 1 i wielu podejrzewało niemały pogrom w hali przy ulicy Twardowskiego. Jednak szczecinianie dość długo się rozkręcali i w 10 minucie zbliżyli się na jedno oczko. Na tablicy świetlnej widniał wynik 5 - 6. Impas strzelecki zarówno z jednej jak i z drugiej strony trwał 4 minuty. Na nieszczęście dla miejscowych niemoc strzelecką przełamał Zeljko Musa i powoli pociąg o nazwie VIVE Targi Kielce zaczął stopniowo odjeżdżać. Do przerwy szczecinianie przegrywali 11 - 18, w czym wielka zasługa Sławomira Szmala, który bronił z blisko 50 % skutecznością.
W drugiej połowie spotkania Trener Bogdan Wenta dokonał wielu roszad w składzie, dzięki czemu szczecińskiej publiczności mogli zaprezentować się wszyscy zawodnicy drużyny VIVE Targi Kielce. Na prawym skrzydle szalał Ivan Cupic, który w samej drugiej połowie zdobył 8 bramek. Szczecinianie próbowali nawiązać walkę na tyle ile byli w stanie. W zespole beniaminka warto wyróżnić Jacka Wardzińskiego oraz powracającego do coraz lepszej formy po kontuzji Michala Brune, który w potyczce z Mistrzem Polski zaprezentował kilka niekonwencjonalnych zagrań.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 28 - 39, a wraz z końcowych gwizdkiem, gwiazdy polskiej ligi na parkiecie rozchwytywane były przez fanów szczypiorniaka, którzy robili sobie zdjęcia oraz zbierali autografy od swoich sportowych idoli. Jednym z najbardziej obleganych zawodników był Karol Bielecki, który jak sam przyznał cieszy się z rozwoju i promocji szczypiorniaka w Polsce.
GAZ-SYSTEM Pogoń - Andreev, Ligarzewski - Wardziński 6, Frelek 5, Bruna 4, Konitz 3, Kwiatkowski 2, Kokoszka 2, Zaremba 2, Markovic 2, Kliszczyk 1, Walczak 1, Suszka, Krupa
VIVE Targi Kielce - Szmal, Buchcic - Cupic 10, Bielecki 4, Jachlewski 4, Jurecki 3, Stojkovic 3, Rosiński 3, Zorman 2, Buntic 2, Lijewski 2, Strlek 2, Olafsson 2, Tomczak , Musa 1, Grabarczyk