Mistrz Polski gości przy Twardowskiego

27 lut 2021 |

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni zmierzą w sobotę z Mistrzem Polski  Łomżą VIVE Kielce. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00 w hali przy ulicy Twardowskiego.

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni zmierzą w sobotę z Mistrzem Polski  Łomżą VIVE Kielce. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:00 w hali przy ulicy Twardowskiego.

Kiedy do Szczecina przyjeżdża Mistrz Polski to wydarzenie urasta do święta piłki ręcznej. Niestety inaczej będzie dzisiaj. Pierwszy raz od 2014 roku mecz zostanie rozegrany w hali przy ulicy Twardowskiego, a nie tak jak dotychczas w Netto Arenie, gdzie z trybun wydarzenie w niektórych spotkaniach oglądało ponad 4000 widzów. Ostatni raz w wysłużonej hali zespoły mierzyły się we 18 lutego 2014, a mecz w drużynie gości pamiętać może tylko trener Tałant Dujshebaev dla którego był to jeden z pierwszych pojedynków po objęciu posady trenera w kieleckim klubie. Wśród gospodarzy mecz grali wtedy Łukasz Gierak i Wojciech Jedziniak, który na prawym rozegraniu zastąpił kontuzjowanego Mateusza Zarembę. Plaga urazów z którą w tamtym czasie zmagał się zespól dotknęła także kapitana Pawła Krupę, ale dzisiaj jego występ nie jest zagrożony. Na ławce szczecinian zasiadał duet trenerów Rafał Biały, Sławomir Fogtman.

- Oczywiście, że pamiętam tamto spotkanie przy wypełnionej po brzegi hali – mówi przed meczem trener Rafał Biały – mecz z VIVE to święto nie tylko dla kibiców, ale także dla zawodników, którzy mają okazję zweryfikować swoje umiejętności na tle rywala z najwyższej półki. Dzisiejsze spotkanie z pewności będzie inne, kielczanie są po wyczerpującym maratonie gier przyjadą w okrojonym składzie, ale nie lekceważą żadnego przeciwnika. W jakimkolwiek zestawieniu nie zagrają to Ci gracze, którzy wyjdą na boisko dadzą odpowiednią jakość. Nasz zespół będzie się cieszył grą i budował przed kolejnymi pojedynkami, na pewno będzie walczyć i nie oddamy pola tak jak zrobiliśmy to we wrześniu w Kielcach – zakończył trener Rafał Biały.

Trener szczecinian pierwszy raz od dłuższego czasu będzie miał do dyspozycji cały zespół. Do zdrowia wrócił już Filip Wrzesiński, a dwutygodniowa przerwa między meczami wystarczyła, że do zdrowia po meczu z Górnikiem Zabrze, wrócili Łukasz Gierak i Arkadiusz Bosy.

Mecz z Łomżą VIVE Kielce śledzić będzie można za pośrednictwem strony https://emocje.tv/live/628/sandra-spa-pogon-szczecin-lomza-vive-kielce