Mecz ze Śląskiem kończy starcia z beniaminkami

28 lut 2015 |

W niedzielę handballowa Pogoń Szczecin podejmie trzeciego z beniaminków PGNiG Superligi - Śląsk Wrocław. Dwa punkty mogą sprawić, że szczecinianie odskoczą od zabrzańskiego Górnika.

W niedzielę handballowa Pogoń Szczecin podejmie trzeciego z beniaminków PGNiG Superligi - Śląsk Wrocław. Dwa punkty mogą sprawić, że szczecinianie odskoczą od zabrzańskiego Górnika.

Z trzeciej pozycji przystąpią do niedzielnej rywalizacji piłkarze ręczni Pogoni Szczecin. Na ich drodze stanie ostatni z beniaminków - Śląsk Wrocław, którego pierwszym trenerem jest dobrze znany w Grodzie Gryfa Piotr Przybecki. Faworytem tej konfrontacji będą oczywiście szczecinianie, którzy dzięki ostatniej stracie punktu przez swojego bezpośredniego rywala, mogą na dobre zadomowić się na najniższym stopniu podium. - Teraz mamy kilka spotkań rewanżowych u siebie, a w pierwszej rundzie trochę się z tymi rywalami męczyliśmy. Możemy sobie teraz ustawić dobrą pozycję wyjściową w tabeli. Terminarz na pewno nam pomoże - mówił nie tak dawno na naszych łamach jeden z liderów szczecinian Bartosz Konitz.

Beniaminka z Wrocławia, podobnie jak i dwóch poprzednich rywali, nikt w Grodzie Gryfa nie zamierza lekceważyć. Gra toczy się bowiem o wysokie cele. Do końca rundy zasadniczej pozostało coraz mniej spotkań. O dużą stawkę gra również Śląsk. Ostatnie wyniki bezpośrednich rywali w walce o utrzymanie się w krajowej elicie nie są jednak dla nich zbyt sprzyjające, toteż każdy mecz będzie jak przysłowiowe być albo nie być. Z pomocą ma im przyjść Michał Adamuszek, który opuścił już PGE Stal Mielec i przeniósł się właśnie na Dolny Śląsk.

Ciekawie jest też w drużynie Rafała Białego. Drużyna już teraz dobrze stoi pod względem sportowym. Wiele dzieje się również przy pozyskiwaniu kolejnych sponsorów, którzy chcą wspierać jednego z pretendentów do medalu mistrzostw Polski. - W imieniu klubu informuję, że został podpisany list intencyjny z Ośrodkiem Wypoczynkowym Sandra SPA. Już od najbliższego spotkania w niedzielę ze Śląskiem Wrocław logo sponsora będzie widoczne na koszulkach meczowych - oznajmił na naszych łamach rzecznik prasowy handballowej Pogoni.

W związku z powyższym działacze przygotowali kilka niespodzianek. - Do wygrania będzie 5 podwójnych weekendowych voucherów do Ośrodka. Każdy kibic, który przyjdzie na mecz będzie mógł wziąć udział w losowaniu głównej nagrody oraz licznych atrakcyjnych upominków ufundowanych przez Sponsora Premium. Klub przygotował także atrakcje dla najmłodszych kibiców. Na dzieci będzie czekał Klaun Mimi Konewka, a publiczność tradycyjnie do aktywnego dopingowania zagrzewać będzie Gryfus - poinformował z ramienia klubu ze Szczecina Marek Kaczyński.

Bilety na niedzielne spotkanie można nabywać poprzez stronę abilet.pl oraz w punktach sprzedaży w mieście (patrz poniżej). W dniu meczu kasy będą czynne na półtorej godziny przed samym rozpoczęciem widowiska. Początek o godzinie 18.00.

Punkty sprzedaży w Szczecinie:
- Greland - Tour, Aleja Wojska Polskiego 14, 70-471 Szczecin
- 1000 Miast Biuro Podróży (PKP), ul. Kolumba 2 / tel. 91 434 10 00
- 1000 Miast Biuro Podróży (PKS), pl. Grodnicki 1 / tel. 91 489 38 77
- Optyk Trendy, ul. Krzywoustego 60/2 / tel. 91 433 68 28
- Optyk Trendy CH Helios, ul. Rydla 50 / tel. 91 464 54 93 (Prawobrzeże)

 

www.sportowefakty.pl Krzysztof Kempski