Mecz na szczycie Ligi Centralnej!

10 lis 2023 |

W sobotę o godzinie 17:00 w hali przy ulicy Twardowskiego dojdzie do meczu na szczycie pomiędzy Sandrą SPA Pogonią Szczecin, a WKS Śląskiem Wrocław. Będzie to przedsmak parkietów superligowych, gdyż po jednej jak i drugiej stronie roiło będzie się od zawodników, którzy jeszcze w ubiegłym sezonie występowali w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Na ten pojedynek ostrzą sobie zęby wszyscy fani piłkę ręcznej na szczeblu Ligi Centralnej i nie tylko. Pojedynki w bramce Maksyma Viunyka i Bartosza Dudka czy na rozegraniach Filipa Wrzesińskiego i Huberta Korneckiego. Naprzeciwko siebie staną także skrzydłowi Patryk Krok i Marcin Majewski. Wszystko to zwiastuje naprawdę solidny poziom sobotniego spotkania.

Mecz wyjątkowy będzie także dla Wojciecha Jedziniaka. Wychowanek Kusego Szczecin swoje pierwsze seniorskie kroki stawiam w barwach WKS Śląsk Wrocław, gdzie reprezentował barwy klubu ze stolicy Województwa Dolnośląskiej w latach 2006 – 2010. Później wrócił do Szczecina, po 12 latach gry zakończył karierę zawodniczą i drugi sezon pełni funkcję I trenera drużyny.

Śląsk w sezonie 2023/24 idzie jak burza, i pewnym krokiem kieruje się w stronie Orlen Superligi. Nad szczecinianami ma 6 punktów przewagi, nie przegrał żadnego spotkania choć w dwóch meczach nie wszystko wyglądało kolorowo. W meczu na własnym parkiecie przeciwko Stali Gorzów wygrali jednym oczkiem, a bramkę równo z końcową syreną zdobył Kacper Majewski. Trudności sprawiła też młodzież z Kielc, która postawiła mocne warunki, by ostatecznie przegrać 32 – 34.

Szczecinianie zanotowali dwie porażki. Na własnym parkiecie z Padwą Zamość 32 – 36 oraz ze Stalą Gorzów na wyjeździe 25 – 31. Najskuteczniejszym zawodnikiem wśród gości jest Konrad Cegłowski, którzy rzucił 44 bramki, a jedną mniej ma Patryk Krok.

Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00 w hali przy ulicy Twardowskiego, bilety na mecz można nabywać za pośrednictwem serwisu pogon.abilet.pl oraz w kasie klubu godzinę przed meczem.