GAZ-SYSTEM Pogoń zagra o 5 miejsce

24 kwi 2013 |

Szczzypiorniści Orlen Wisły Płock nie pozostawili złudzeń w drugim ćwierćfinałowym spotkaniu o Mistrzostwo Polski i pewnie pokonali GAZ-SYSTEM Pogoń 29 - 40. W walce o finał Nafciarze zagrają z wygranym z pary Azoty Puławy - NMC Powen Zabrze, natomiast szczecinie z przegranym z tej dwójki . Pierwszy mecz rozegrany zostanie 4 maja w Szczecinie. "Gryziemy parkiet" z takim hasłem do drugiego spotkania podchodzili szczypiorniści GAZ-SYSTEM Pogoni. Jednak wyrównaną walkę udało się nawiązać jedynie przez 12 minut. Szczecinianie zupełnie inaczej weszli w mecz niz w sobotę i po bramce Mateusza Zaremby prowadzili 1 - 0. Chwilę później płocczanie zdołali wyjść na czterobramkowe prowadzenie, ale jeszcze zryw gospodarzy pozwolił zniwelować różnicę do jednej bramki. W 12 minucie na tablicy widniał wynik 7 - 8. Od tego momentu Nafciarze dominali już na boisku. Zdobyli 5 bramek z rzędu, a gospodarzom nie pomogła nawet zmiana w bramce. Tomislava Stojkovica zastąpił Szymon Ligarzewski, który jak się okazało później bronił z blisko 50 % skutecznością i był najlepszym zawodnikiem w szeregach GAZ-SYSTEM Pogoni. Do przerwy szczecinianie przegrywali 13 - 24 i było już wiadomo kto zagra w półfinale Mistrzostw Polski. Gospodarzy stać jeszcze było na zryw między 45, a 50 minutą, kiedy udało się zniwelować straty do 7 bramek, ale czas wzięty przez trenera gości Krzystofa Kisiela poskutkował. Wszystko wróciło do normy z pierwszej połowy i ostatecznie szczecinianie po 60 minutach przegrali 29 - 40. 4 maja podopieczni Rafała Białego przystąpia do rywalizacji o miejsca 5 - 8. GAZ-SYSTEM Pogoń - Stojkovic, Ligarzewski - Zydroń 6, Konitz 6, Bruna 4, Gierak 3, Markovic 2, Zaremba 2, Wardziński 2, Biały 1, Marcinkian 1, Krupa 1, Jedziniak 1, Smuniewski

Szczzypiorniści Orlen Wisły Płock nie pozostawili złudzeń w drugim ćwierćfinałowym spotkaniu o Mistrzostwo Polski i pewnie pokonali GAZ-SYSTEM Pogoń 29 - 40. W walce o finał Nafciarze zagrają z wygranym z pary Azoty Puławy - NMC Powen Zabrze, natomiast szczecinie z przegranym z tej dwójki . Pierwszy mecz rozegrany zostanie 4 maja w Szczecinie.
"Gryziemy parkiet" z takim hasłem do drugiego spotkania podchodzili szczypiorniści GAZ-SYSTEM Pogoni. Jednak wyrównaną walkę udało się nawiązać jedynie przez 12 minut. Szczecinianie zupełnie inaczej weszli w mecz niz w sobotę i po bramce Mateusza Zaremby prowadzili 1 - 0. Chwilę później płocczanie zdołali wyjść na czterobramkowe prowadzenie, ale jeszcze zryw gospodarzy pozwolił zniwelować różnicę do jednej bramki. W 12 minucie na tablicy widniał wynik 7 - 8. Od tego momentu Nafciarze dominali już na boisku. Zdobyli 5 bramek z rzędu, a gospodarzom nie pomogła nawet zmiana w bramce. Tomislava Stojkovica zastąpił Szymon Ligarzewski, który jak się okazało później bronił z blisko 50 % skutecznością i był najlepszym zawodnikiem w szeregach GAZ-SYSTEM Pogoni. Do przerwy szczecinianie przegrywali 13 - 24 i było już wiadomo kto zagra w półfinale Mistrzostw Polski.
Gospodarzy stać jeszcze było na zryw między 45, a 50 minutą, kiedy udało się zniwelować straty do 7 bramek, ale czas wzięty przez trenera gości Krzystofa Kisiela poskutkował. Wszystko wróciło do normy z pierwszej połowy i ostatecznie szczecinianie po 60 minutach przegrali 29 - 40. 4 maja podopieczni Rafała Białego przystąpia do rywalizacji o miejsca 5 - 8.
GAZ-SYSTEM Pogoń - Stojkovic, Ligarzewski - Zydroń 6, Konitz 6, Bruna 4, Gierak 3, Markovic 2, Zaremba 2, Wardziński 2, Biały 1, Marcinkian 1, Krupa 1, Jedziniak 1, Smuniewski