GAZ-SYSTEM Pogoń w 1/4 Finalu Pucharu Polski - relacja

24 paź 2012 |

Szczypiorniści GAZ-SYSTEM Pogoni przełamali passe 3 porażek z rzędu i po emocjonującej końcówkę pokonali lidera 1 Ligi drużynę KPR Legionowo. Szczecinianie dołączyli do grona najlepszych 8 drużyn, które powalczą o Puchar Polski w sezonie 2012/2013 Z własnego doświadczenia wiedzieli trenerzy i szczypiorniści GAZ-SYSTEM Pogoni, że spotkanie z czołowym pierwszoligowcem nie będzie wcale spacerkiem. Dokładnie w takiej samej sytuacji jak KPR Legionowo szczecinianie znajdowali się rok i dwa lata temu i za każdym razie sprawiali niespodziankę pokonując wyżej notowanego przeciwnika. W sezonie 2010/11 górą byli w spotkaniu z Tauron Stalą Mielec, natomiast rok później po dwóch dogrywkach podopieczni Rafała Białego pokonali Siódemkę Miedź Legnica. Wygrywając z KPR Legionowo szczecinianie 3 raz z rzędu awansowali do grona najlepszej ósemki w Polsce w rozgrywkach o Puchar Polski.

Szczypiorniści GAZ-SYSTEM Pogoni przełamali passe 3 porażek z rzędu i po emocjonującej końcówkę pokonali lidera 1 Ligi drużynę KPR Legionowo. Szczecinianie dołączyli do grona najlepszych 8 drużyn, które powalczą o Puchar Polski w sezonie 2012/2013
Z własnego doświadczenia wiedzieli trenerzy i szczypiorniści GAZ-SYSTEM Pogoni, że spotkanie z czołowym pierwszoligowcem nie będzie wcale spacerkiem. Dokładnie w takiej samej sytuacji jak KPR Legionowo szczecinianie znajdowali się rok i dwa lata temu i za każdym razie sprawiali niespodziankę pokonując wyżej notowanego przeciwnika. W sezonie 2010/11 górą byli w spotkaniu z Tauron Stalą Mielec, natomiast rok później po dwóch dogrywkach podopieczni Rafała Białego pokonali Siódemkę Miedź Legnica. Wygrywając z KPR Legionowo szczecinianie 3 raz z rzędu awansowali do grona najlepszej ósemki w Polsce w rozgrywkach o Puchar Polski.

Początek spotkania nie zapowiadał sukcesu gości. Lepiej w mecz weszli gospodarze, którzy za sprawą głównie Tomasza Pomiankiewicza do 15 minuty utrzymywali 2 - bramkowe prowadzenie. Szczecinianie po kwadransie dosyć spokojnej gry, na superligowe obroty wstąpili chwile później. Kapitalne interwencje Szymona Ligarzewskiego, dobra gra w obronie Pawła Krupy i szybkie kontry w wykonaniu skrzydłowych Wojciecha Zydronia i Jacka Wardzińskiego pozwoliły wypracować przewagę, która do przerwy wynosiła 7 bramek (11-18).

Druga odsłona spotkania nie zapowiadała emocji. Szczypiorniści GAZ-SYSTEM Pogoni nie dali sobie narzucić stylu gry miejscowych i utrzymywali kilku bramkowe prowadzenie. Kiedy w 45 minucie szczecinianie w dalszym ciągu prowadzili różnicą 7 bramek mało kto spodziewał się dramaturgii w końcowych fragmentach spotkania. Na nieszczęście dla przyjezdnych grający w przewadze szczypiorniści z Legionowa stopniowo odrabiali straty. Szczególnie emocjonująco było w 59 minucie, kiedy na tablicy widniał wynik 28 - 29. Jednak koszmar z Zabrza i Lubina nie powrócił. Ostatnią bramkę w meczu rzucil Bartosz Konitz i ustalił wynik spotkania. Ostatecznie szczypiorniści GAZ-SYSTEM Pogoni pokonali KPR Legionowo 28 - 30 i zapewnili sobie awans do 1/4 Finału Pucharu Polski.

KPR Legionowo - GAZ-SYSTEM Pogoń Szczecin 28:30 (11:18)

GAZ-SYSTEM Pogoń - Ligarzewski, Andreev - Zydroń 7, Wardziński 6, Zaremba 3, Konitz 3, Krupa 3, Bruna 2, Kokoszka 2, Marković 2, Walczak 1, Jedziniak 1, Kwiatkowski, Chakmakov, Frelek.