Filip Kruszelnicki od nowego sezonu w Sandra SPA Pogoni

17 kwi 2024 |

20 – letni rozgrywający Siódemki Miedź Huras Legnica od przyszłego sezonu będzie nowym zawodnikiem Sandra SPA Pogoni. Młody środkowo rozgrywający otwiera karuzelę transferową do szczecińskiego zespołu.

Kibice, którzy oglądali sobotnie spotkanie mieli okazję przyjrzeć się Filipowi, jak prowadzi grę swojego obecnego klubu przeciwko przyszłej drużynie. Robił to z dużym powodzeniem…ale do czasu. W 25 minucie za faul na Adamie Białym został ukarany przez sędziów czerwoną kartką.

- Mecz przeciwko Sandrze SPA Pogoni był dla mnie jednym z ważniejszych w sezonie, chciałem zrobić dobre wrażenie na kibicach oraz władzach klubu nie zapominając, że przyjechałem jako zawodnik Miedzi po 3 pkt. Niestety wyszło, jak wyszło i nie dograłem meczu do końca – skomentował Filip Kruszelnicki.

Dla Filipa to pierwszy sezon w Lidze Centralnej w której w 25 meczach zdobył 78 bramek, ale nie widać u 20 – latka debiutanckiej tremy. Trenerom szczecińskiego klubu wpadł w oko podczas pierwszego meczu w Legnicy w którym zdobył 4 bramki.

- Filip jest dynamiczny zawodnikiem z którym wiążemy spore nadzieje – mówi Dyrektor sportowy Rafał Biały – potrzebowaliśmy rozgrywającego, który przyśpieszy grę i weźmie na swoje barki odpowiedzialność za kreowanie gry w ataku. Zarówno my jak i kibice będziemy mieli z Filipa dużo pociechy. Zresztą próbkę swoich możliwości pokazał już w Szczecinie – zakończył Rafał Biały.

- Uważam, że Szczecin to dobre miejsce na rozwój z potencjałem gry w ORLEN Superlidze, chciałbym walczyć o jak najwyższe cele, ale także móc się rozwijać – zakończył zawodnik Miedzi.