Adam Stępień wzmocni drużynę Sandra SPA Pogoni

5 lip 2023 |

23 – letni Adam Stępień od nowego sezonu będzie występował w barwach Sandra SPA Pogoni. Do Szczecina trafi z I – ligowego AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. W Szczecinie przymierzany jest do gry na lewym bądź środku rozegrania.

Adam jest wychowankiem klubu z Zielonej Góry, gdzie swoje pierwsze szlify stawiali także bardzo dobrze znany w Szczecinie Wojciech Matuszak czy w PGNiG Superlidze Jędrzej Zieniewicz. Później swoją juniorską karierę kontynuował w SMS-ie Gdańsk, skąd po zakończeniu szkoły przeniósł się do drużyny Azotów Puławy. Po krótkim okresie gry tylko w rezerwach azotowego zespołu wrócił do swojego macierzystego klubu, gdzie do końca sezonu kontynuował karierę. Rozgrywający przebywał na testach w Szczecinie i od razu przypadł do gustu trenerowi Wojciechowi Jedziniakowi zarówno pod względem gry ofensywnej, jak i obronnej.

Absolwent gdańskiego SMS-u, który dysponuje bardzo dobrymi warunkach fizycznymi z nadziejami wypowiada się o nadchodzącym sezonie.

- W Szczecinie chciałbym dalej się rozwijać, walczyć o najlepsze miejsca w lidze i przyczynić się do powrotu do Superligi. To główny powód dla którego wybrałem Sandrę SPA Pogoń – powiedział po transferze Adam Stępień.