6 zawodników odejdzie po sezonie 2021/22

1 cze 2021 |

Do małej rewolucji dojdzie po sezonie 2020/21 w drużynie Sandra SPA Pogoni Szczecin. Z klubem żegnają się Patryk Biernacki, Dawid Fedeńczak, Wojciech Matuszak, Patryk Telenga, Anton Terekhov i Mateusz Gawryś. Każdy zawodnik z osobna to kawałek historii szczecińskiego zespołu.

Do małej rewolucji dojdzie po sezonie 2020/21 w drużynie Sandra SPA Pogoni Szczecin. Z klubem żegnają się Patryk Biernacki, Dawid Fedeńczak, Wojciech Matuszak, Patryk Telenga, Anton Terekhov i Mateusz Gawryś. Każdy zawodnik z osobna to kawałek historii szczecińskiego zespołu.

Już w marcu informacje o transferze do 2 Bundesligi przekazał nowy klub Patryka Biernackiego TSV Bayer Dormagen, a sam zawodnik nie ukrywał, że chciał spróbować swoich sił na zapleczu najlepszej ligi świata.

- Chciałem spróbować sił w Niemczech, gdzie wiadomo Bundesliga to najlepsza liga na świecie, będę miał możliwość gry na jej zapleczu co daje duże szanse na rozwój i możliwość pokazania się jeszcze lepszym klubom. Z drugiej strony zmiana otoczenia i nowy klub to dodatkowe bodźce i motywacja do jeszcze większej pracy co mam nadzieję przełoży się na rozwój sportowy – wspominał lewo rozgrywający szczecińskiej siódemki.

W kwietniu media sportowe obiegła także informacja o transferze prawoskrzydłowego Dawida Fedeńczaka do Azotów Puławy. Mimo, że nowy klub nie poinformował oficjalnie jeszcze na swoich łamach o pozyskania Reprezentanta Polski to wiemy na pewno, że po 6 latach gry w Szczecinie popularny Ferdek zmieni otoczenie.

 - Oczywiście, że jest żal opuszczać Szczecin spędziłem tutaj 6 lat i stawiałem tu pierwsze kroki w seniorskiej piłce ręcznej. Pobyt w Pogoni ukształtował mnie jako zawodnika i rozwinął na tyle, że udało mi się nawet zadebiutować w reprezentacji Polski. Będę miło wspominał pobyt w Pogoni zżyłem się z wszystkimi zawodnikami przez te lata i na pewno ciężko będzie opuszczać Szczecin ale czas na nowe wyzwania – powiedział Dawid Fedeńczak.

Z drużyny odejdzie także Wojciech Matuszak, który zdecydował się kontynuować karierę poza Szczecinem. Do klubu trafił 3,5 roku temu z Górnika Zabrze i stał się bardzo ważnym ogniwem na prawym rozegraniu, a w ostatnim sezonie na skutek kontuzji Mateusza Zaremby na boisku przebywa praktycznie przez 60 minut w każdym meczu. W barwach Sandra SPA Pogoni rozegrał niecałe 100 meczów.

Po dwóch latach z klubem żegna się także Bartosz Telenga, który sporadycznie na lewym skrzydle zastępował Dawida Krysiaka. Popularny Mario swój ligowy rekord bramek zdobył w ostatnim meczu przeciwko Azotom Puławy, gdy w ciągu 2 minut 3 – krotnie znajdował drogę do bramki gospodarzy pojedynku.

Do prawdziwej rewolucji dojdzie z kolei w bramce szczecińskiego zespołu. Golkiperem w przyszłym sezonie nie będzie Anton Terekhov, który w ostatnich meczach nie gra z powodu kontuzji, której nabawił się w meczu z MKS Zagłębiem Lubin. Antek swoją karierę kontynuować będzie poza PGNiG Superligą. Z zespołem żegna się także Mateusz Gawryś. Mimo chęci przedłużenia kontraktu z obydwu stron, sprawy zawodowe związane z Olsztynem nie pozwoliły mu kontynuować gry w kolejnych sezonach w barwach Sandra SPA Pogoni Szczecin.

Okazją do podziękowania zawodnikom będzie sobotni mecz na własnym parkiecie z SPR Stalą Mielec.

Klub poinformował do tej pory o 2 wzmocnieniach. Z SMS-u Kielce przyjdzie wychowanek CKS SMS Szczecin Eliasz Kapela, natomiast za Patryka Biernackiego na lewym rozegraniu będzie występował młodzieżowy Reprezentant Chorwacji Matija Starcevic. O kolejnych ruchach transferowych poinformujemy niebawem.