Żelazna defensywa kluczem do sukcesu

8 lut 2020 |

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni po kapitalnym meczu pokonali rewelacyjnie spisujące się w tym sezonie MKS Zagłębie Lubin 28 - 18 ( 11 - 7). Miedziowi mieli olbrzymie problemy ze sforsowaniem szczelnie broniącej defensywy gospodarzy.

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni po kapitalnym meczu pokonali rewelacyjnie spisujące się w tym sezonie MKS Zagłębie Lubin 28 - 18 ( 11 - 7). Miedziowi mieli olbrzymie problemy ze sforsowaniem szczelnie broniącej defensywy gospodarzy.

W ubiegłej kolejce szczecinianie w spotkaniu z MMTS Kwidzyn stracili 35 bramek. W tygodniu poprzedzającym mecz z Zagłębiem Lubin trenerzy Rafał Biały i Sławomir Fogtman konsekwentnie na treningach ćwiczyli ten element gry. I jak się później okazało poskutkowało.
 
Od samego początku meczu widać było, że obydwa zespoły bardzo mocno stoją w defensywie. Swoje chwile miał w bramce Marcin Schodowski, który utrzymuje wysoki poziom od początku rozgrywek. Golkiper gości prawdziwym katem okazał się przy rzutach karnych wykonywanych przez szczecinian. Zatrzymał kolejno Piotra Rybskiego, Dawida Krysiaka i Dawida Fedeńczaka.
 
Pierwszą bramkę w meczu zdobył dopiero w 6 minucie Wojciech Matuszak. Wyrównał z karnego Kamil Drobiecki, a na pierwszą bramkę z gry miedziowi musieli czekać do 15 minuty, kiedy to Stanisław Gębala zdobył 2 bramkę dla swojego zespołu, a na tablicy widniał wynik 6 - 2. Później zespoły były bardziej skuteczne, ale w dalszym ciągu królowała defensywa. Ostatnie 4 gole dla gości zdobył skrzydłowy Marcel Sroczyk, a po 30 minutach było 11 - 7 dla gospodarzy.

W kolejnych 30 minutach goście tylko dwukrotnie zdołali zbliżyć się na 3 bramki. Jeśli w obronie wyróżniała się cała drużyna to w ataku na słowa uznania zasługuje Patryk Biernacki, który przez większość meczu kierował grą na środku szczypiornistów Sandra SPA Pogoni. Popularny "Braciak" w całym spotkaniu zdobył 9 bramek i rozegrał najlepszy mecz w granatowo -bordowych barwach. W 49 minucie po bramce Piotra Rybskiego szczecinianie prowadzili już 11 bramkami. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 28 - 18. Dzięki zwycięstwu drużyna Sandra SPA Pogoni awansowała na 6 lokatę w tabeli.

Sandra SPA Pogoń - Terekhov, Gawryś - Biernacki 9, Krysiak 4, Matuszak 4, Bosy 3, Horiha 3, Rybski 2, Jedziniak 1, Krupa 1, Telenga 1, Wrzesiński, Zaremba, Fedeńczak

MKS Zagłębie - Schodowski, Bartosik - Drobiecki 5, Sroczyk 4, Gębala 3, Kupiec 2, Dudkowski 2, Czyczykało 1, Stankiewicz 1, Pawlaczyk, Tokaj 2, Pietruczko, Marciniak, Adamski