Z Azotami w Azotach walka na całego!

20 лют. 2016 |

Trudne zadanie stoi przed szczypiornistami Pogoni Szczecin w 20. kolejce Superligi. Granatowo-bordowi zmierzą się z trzecią siłą ligi, Azotami Puławy. Stawką meczu będzie awans do "ósemki".

Trudne zadanie stoi przed szczypiornistami Pogoni Szczecin w 20. kolejce Superligi. Granatowo-bordowi zmierzą się z trzecią siłą ligi, Azotami Puławy. Stawką meczu będzie awans do "ósemki".

Po ostatniej przegranej z KPR-em RC Legionowo w dość dramatycznych okolicznościach piłkarze ręczni Pogoni Szczecin znów znaleźli się pod kreską. Nastrojów u gospodarzy nie poprawiają: spadek na 9. lokatę, strata dwóch "oczek" do opolskiej Gwardii i minimalna przewaga nad 10. Zagłębiem. O tym szczecinianie muszą szybko zapomnieć.

Do końca rundy zasadniczej PGNiG Superligi pozostały już tylko 4 kolejki. W najbliższej granatowo-bordowi zmierzą się z obecną trzecią siłą ligi - KS-em Azotami Puławy. W pierwszym spotkaniu, które długo trzymało w napięciu, lepsi okazali się być podopieczni Ryszarda Skutnika. Prym wiedli wówczas: Przemysław KrajewskiPiotr Masłowski oraz ostatni obrońca - bramkarz Jakub Krupa.

Na Lubelszczyźnie meczu miło wspominać nie będzie Łukasz Gierak. Środkowy rozgrywający już w 44. minucie opuścił parkiet po trzech dwuminutowych wykluczeniach. Pomimo kolejnego ubytku kadrowego goście trzymali fason. Miejscowi kontrolowali jednak wcześniej wypracowaną przewagę i ostatecznie triumfowali. Jak będzie w Grodzie Gryfa?

Faworytem będzie puławska siódemka. Rywale już dawno zapewnili sobie nie tylko udział w play-off, ale i trzecią lokatę po rundzie zasadniczej. Trudno przypuszczać, by mogli zagrozić dwóm czołowym ekipom, tym bardziej, że z nimi przegrali bezpośrednie spotkania. Można sądzić, że w tym momencie mecz w Szczecinie nie będzie dla nich najistotniejszy. Ważniejsze zaś może być przystąpienie do ostatniej części sezonu bez kontuzji.

Gracze Antoniego Pareckiego postawią wszystko na jedną kartę. Choć jeszcze bez Pawła Krupy, to wciąż z nadziejami na podreperowanie swojego dorobku. Nie pozostają bez szans. Wszystko będzie zależało od postawy poszczególnych graczy i kondycji. Nie od dziś bowiem wiadomo, jakim składem w obecnych rozgrywkach dysponują szczypiorniści z Pomorza Zachodniego. Początek zawodów w Azoty Arenie w sobotę 20 lutego o godzinie 19.00.

Bilety na spotkanie można nabyć za pośrednictwem serwisu abilet.pl oraz bezpośrednio przed meczem w kasach Azoty Areny 1,5 godziny przed meczem.

www.sportowefakty.pl