Wielkie powroty do Pogoni przed sezonem 2016/2017

14 лип. 2016 |

Wojciech Zydroń w roli grającego trenera oraz Bartosz Konitz wracający po rocznej przygodzie w Orlen Wiśle Płock to najgłośniejsze transfery Pogoni Szczecin przed sezonem 2016/2017.

Wojciech Zydroń w roli grającego trenera oraz Bartosz Konitz wracający po rocznej przygodzie w Orlen Wiśle Płock to najgłośniejsze transfery Pogoni Szczecin przed sezonem 2016/2017.

Duet szkoleniowców Wojciech Zydroń – Michal Bruna w nadchodzącym sezonie będzie prowadził szczypiornistów Pogoni Szczecin. Obaj jednak nie zawieszą butów na kołku tylko pomagać będą zespołowi  także na boisku. Dla Zygi to powrót do klubu po rocznym pobycie w 3. Bundeslidze w zespole HSV Insel Usedom.

Trenerzy będą mieli do dyspozycji także nowych zawodników. Do Szczecina wraca Reprezentant Kraju i uczestnik Mistrzostw Europy, które w styczniu 2016 roku odbywały się w Polsce Bartosz Konitz. Popularne Oranje obecnie kończy rehabilitację kontuzjowanego barku, a po powrocie na boisko zarówno sam zawodnik, jak i Zarząd Klubu liczą na formę, którą prezentował sprzed dwóch sezonów.

Na kole Patryka Walczaka zastąpi Arkadiusz Bosy. 30 – letni obrotowy w Polsce jest znany głównie z występów w GSPR Gorzów skąd w 2011 roku wyjechał do 3. Bundesligi. Do Szczecina trafił z zaplecza najlepszej ligi świata drużyny HF Springe.

Bramki szczecińskiego klubu po dwuletniej przerwie strzegł będzie Paweł Matkowski, który wcześniej bronił barw pierwszoligowej Siódemki Legnica.

Do drużyny dołączy także Tomasz Garbacewicz. Leworęczny rozgrywający miał trzyletni rozbrat z piłką ręczną spowodowany kontuzjami kolana. 28 – letni wychowanek Zewu Świebodzin po skończeniu SMS – u Gdańsk swoją karierę kontynuował w Warmii Tavelland Olsztyn. W Szczecinie dostanie powrotu na boisku i odbudowanie się po kontuzjach.

Skład uzupełnią także najzdolniejsi juniorzy ze szczecińskich klubów Adam Wąsowski i Krzysztof Karnacewicz.

Pogoń przygotowania do sezonu wznowi 25 lipca i oprócz zaplanowanych turniejów w Kaliszu i Głogowie przygotowywać się będzie na własnych obiektach.