W piątek 13-ego na Twardowskiego

13 лист. 2015 |

Szczypiorniści Pogoni na zakończenie  pierwszej rundy rozgrywek zmierzą się na własnym parkiecie z PGE Stal Mielec. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:30 w hali przy ulicy Twardowskiego.

Szczypiorniści Pogoni na zakończenie  pierwszej rundy rozgrywek zmierzą się na własnym parkiecie z PGE Stal Mielec. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:30 w hali przy ulicy Twardowskiego.

Zakończenie pierwszej fazy sezonu jest tylko umowne gdyż z uwagi na odbywające się Mistrzostwa Europy w styczniu w Polsce początek rundy rewanżowej startuje już za tydzień. Wtedy też w piątek o 18:30 na Twardowskiego szczecinianie zmierzą się z Zagłębiem Lubin. Dzisiaj jednak podejmują PGE Stal Mielec, która dotychczas zdobyła 4 punkty wygrywając na własnym parkiecie z faworyzowanymi MMTS Kwidzyn i MKS Zagłębie Lubin. Warto przypomnieć, że właśnie z popularnymi Czeczeńcami szczecinianie stoczyli zacięte boje w kwietniu o awans do półfinału Mistrzostw Polski. Co prawda po sezonie drużyna gości została gruntownie przebudowana, ale dalej są w niej zawodnicy, którzy na parkietach PGNiG Superligi zjedli zęby. Mielczanie do meczu przystąpią osłabieni. Zabraknie przede wszystkim lidera Damiana Kostrzewy oraz obrotowego Piotra Krępy.

Szczypiorniści Pogoni reprezentacyjną przerwę wykorzystali na regenerację sił. Jednak nie wszystkim się to do końca udało. Pod wielkim znakiem zapytania stoi występ w bramce Adama Morawskiego, który kontuzji nabawił się ponad 2 tygodnie temu w starciu z Orlen Wisłą Płock. Ze zgrupowań Reprezentacji w dobrych humorach i bez kontuzji wrócili za to Dawid Krysiak i Patryk Walczak, którzy będą do dyspozycji trenerów Rafała Białego i Sławomira Fogtmana. Portowcy będą faworytem piątkowej potyczki, a w przypadku zwycięstwa zakończą zmagania na pewno w pierwszej połówce tabeli po 1 rundzie rozgrywek.

Bilety na spotkanie z PGE Stal Mielec można nabywać za pośrednictwem portali Abilet.pl oraz w kasach przy ulicy Twardowskiego godzinę przed rozpoczęciem meczu.