Szczypiorniści Sandry SPA Pogoni rozpoczynają rundę finałową

12 квіт. 2017 |

Dzisiaj w hali Azoty Areny szczypiorniści Sandry SPA Pogoni rozpoczną zmagania barażowe o awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Pojedynek z Chrobrym Głogów rozpocznie się o godzinie 18:30.

Dzisiaj w hali Azoty Areny szczypiorniści Sandry SPA Pogoni rozpoczną zmagania barażowe o awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski. Pojedynek z Chrobrym Głogów rozpocznie się o godzinie 18:30.

Szczecinianie walczyli o możliwość wystąpienia w dzisiejszym meczu od początku lutego i na dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego udało im spełnić cel, natomiast Chrobry Głogów długo uciekał przed 4 lokatą, ale w ostatniej serii gier wszystko potoczyło się przeciwko ekipie z Dolnego Śląska. Podopieczni Jarosława Cieślikowskiego przegrali ze Stalą Mielec, a swój mecz w Puławach wygrali szczypiorniści Wybrzeża i to oni zajęli 3 miejsce bezpośrednio uprawniające do gry w ćwierćfinale.

- Powoli od dwóch tygodni przygotowywaliśmy się do tego pojedynku, niekoniecznie pod kątem przeciwnika tylko własnej formy. W spotkaniach z Kielcami czy Górnikiem mieli okazje zagrać wszyscy zawodnicy, część także odpoczywała i łapała świeżość – mówi przed mecze Rafał Biały – Mimo, że tak jak większość ligi myśleliśmy, że zagramy z Wybrzeżem, ale na Chrobrego też będziemy bardzo dobrze przygotowani.

Rafał Biały od momentu powrotu na ławkę trenerską miał okazję wygrać już z głogowianami. W swoim debiucie w marcu pokonał podopiecznym Jarosława Cieślikowskiego 28 – 22, a 7 bramek w tamtym spotkaniu zdobył Mateusz Zaremba.

Głogowianie w ostatnim spotkaniu przegrali z SPR Stalą Mielec, a kontuzji w tamtym meczu doznał Kamil Sadowski i występ w dzisiejszym meczu stoi pod znakiem zapytania.

Każdy kto pojawi się dzisiaj na hali będzie miał okazję zrobić sobie zdjęcie z okazałym Trofeum za zwycięstwo w PGNiG Superligi. Puchar pojawi się dzisiaj w Szczecinie w ramach akcji Trophy Tour 2017. Tradycyjnie już podczas spotkań w Azoty Arenie na najmłodszych czekać będzie Aktywna Strefa Przedszkoliady.

Bilety na spotkanie można nabywać za pośrednictwem serwisu pogon.abilet.pl, w stałych punktach w mieście oraz na 1,5 godziny przed meczem w kasach Azoty Areny.