Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni wracają do gry

17 січ. 2018 |

Blisko miesiąc trwała przerwa w rozgrywkach PGNiG Superligi. Dzisiaj w hali przy ulicy Twardowskiego swoje zmagania rozpoczną szczypiorniści Sandra SPA Pogoni, którzy zmierzą się z Wójcikiem Meble Elbląg. Początek spotkania o godzinie 18:30.

Blisko miesiąc trwała przerwa w rozgrywkach PGNiG Superligi. Dzisiaj w hali przy ulicy Twardowskiego swoje zmagania rozpoczną szczypiorniści Sandra SPA Pogoni, którzy zmierzą się z Wójcikiem Meble Elbląg. Początek spotkania o godzinie 18:30.

- W tamtym sezonie ta druga runda była też zdecydowanie lepsza niż ta pierwsza – mówi kapitan drużyny Paweł Krupa –  Teraz też mam nadzieję, że tak będzie. Zespół jest coraz bardziej zgrany, wyglądamy zdecydowanie lepiej niż na początku – zakończył lider zespołu.

W zeszłym sezonie drużyna w pierwszej rundzie wygrała raptem dwa spotkania, obecnie po fatalnym początku i 7 porażkach z rzędu podopieczni Piotra Frelka wygrali po karnych z Gwardią Opole, później dołożyli jeszcze 2 zwycięstwa, a punkty zdobywali także dwukrotnie po przegranych w rzutach karnych z MKS Zagłębiem Lubin i Stalą Mielec. Obecnie z 12 punktami plasują się na 13 miejscu w tabeli.

Mimo tylko dwóch zwycięstw i 7 oczek w tabeli lekkie powody do optymizmu mogą mieć także goście z Elbląga. Podopieczni Jacka Będzikowskiego pierwszy raz od dłuższego czasu do meczu przystąpią w optymalnym składzie.

- Do Szczecina jedziemy z nastawieniem na walkę, wrócili kontuzjowani zawodnicy, pole manewru jeśli chodzi o zmiany na pewno będzie większe niż w ostatnich kolejkach. Sandra SPA Pogoń jest drużyną inną niż w pierwszej kolejce, ale jest w naszym zasięgu. Przyjeżdżamy walczyć o punkty – mówi obrotowy elblążan Tomasz Grzegorek.

Wychowanek MKS Kusego Szczecin, który przez ostatnie 3 sezony przywdziewał granatowo-bordową koszulkę nie ukrywa, że dla niego będzie to mecz wyjątkowy – mecz na Twardowskiego będzie dla szczególny, to powrót do Szczecina, do domu, do hali w której się wychowałem i debiutowałem w Superlidze. Przyjdzie rodzina i znajomi na pewno będzie to dodatkowa motywacja – zakończył popularny Gregor, który przez 3 sezony w Szczecinie rzucił w PGNiG Superlidze 70 bramek.

Szczecinianie w okresie przygotowawczym rozegrali 2 sparingi podczas turnieju o Puchar Starosty Gryfickiego. Pokonali 33 – 22 Gwardię Koszalin oraz przegrali po karnych z SPR Chrobrym Głogów. W tamtym spotkaniach nie grał jeszcze kapitan Paweł Krupa, który w meczu z SPR Stalą Mielec skręcił kostkę.

- Wracam do pełnej dyspozycji i na mecz będę gotowy na 100 % - zadeklarował Paweł Krupa.

Początek spotkania o godzinie 18:30, a bilety w cenie 15 zł normalny i 8 zł ulgowy można nabywać w kasie klubu na godzinę przed rozpoczęciem meczu oraz za pośrednictwem portalu pogon.abilet.pl.  Ponadto PGNIG Superliga zaangażowała się w akcję #PowietrzeBezSmieci. Z tej okazji kibice, którzy przyjadą na mecze z Wójcik Meble Elbląg i Orlen Wisłą Płock komunikacją miejską. wejdą na mecz za darmo. Warunkiem jest okazanie w kasie skasowanego biletu, a w przypadku tych, którzy posiadają bilety miesięczne – zdjęcia z autobusu, którym przyjechali na mecz, opublikowanego w social mediach z #PowietrzeBezSmieci.