Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni wracają do gry

5 лют. 2021 |

Od zaległego meczu 11 kolejki szczypiorniści Sandra SPA Pogoni wznowią rozgrywki PGNiG Superligi w 2021 roku. Mecz z Chrobrym Głogów rozpocznie się w hali przy ulicy Wita Stwosza o godzinie 16:00.

Od zaległego meczu 11 kolejki szczypiorniści Sandra SPA Pogoni wznowią rozgrywki PGNiG Superligi w 2021 roku. Mecz z Chrobrym Głogów rozpocznie się w hali przy ulicy Wita Stwosza o godzinie 16:00.

Do trzech razy sztuka można by powiedzieć o historii spotkań pomiędzy Sandra SPA Pogonią, a Chrobrym Głogów. Pierwotnie mecz miał odbyć się pod koniec listopada, ale został przełożony na wniosek gości, a termin grudniowy nie doszedł do skutku w związku z zakażeniami w drużynie jutrzejszych gospodarzy.

W niedoszłym spotkaniach w drużynie gospodarzy z pewnością wystąpiłby Paweł Krupa i Filip Wrzesiński, a zabrakłoby Wojciecha Jedziniaka i Patryka Biernackiego. W sobotnim spotkaniu pewnie będzie na odwrót. Po długich zmaganiach ze zdrowiem pierwszy raz od 11 miesięcy w meczu może wystąpić Wojciech Jedziniak, a po zabiegu kolana i rehabilitacji do pełnej sprawności wrócił Patryk Biernacki. Zabraknie dwóch lewo rozgrywających szczecińskiej siódemki, którzy kontuzji nabawili się podczas turnieju Sandra SPA Cup rozgrywanego w połowie stycznia. Kapitan drużyny niefortunnie skręcił kostkę, natomiast Filip Wrzesiński nabawił się kontuzji śródstopia.

W okresie przygotowawczym podopieczni Rafała Białego wystąpili w dwóch turniejach. Zarówno w Szczecinie, jak i Gdańsku zajmowali drugie miejsce. Jako gospodarze w Sandra SPA Cup wygrali mecz półfinałowy z Wybrzeżem Gdańsk i przegrali w finalem z Górnikiem Zabrze, natomiast w Memoriale im. Leona Walleranda w półfinale w zaciętym meczu pokonali MMTS Kwidzyn, natomiast w finale przegrali z gospodarzami 26 – 27.

- Cieszy fakt rozegrania 4 sparingów i w tych trudnych czasach możliwość przepracowania w całości okresu przygotowawczego – mówi przed rozpoczęciem rundy rewanżowej Rafał Biały – mam nadzieję, że uda się rozegrać rundę rewanżową w miarę płynnie i przede wszystkim zdrowie zawodników będzie najważniejsze.

Początek spotkania w Głogowie o godzinie 16:00. Transmisje z meczu będzie można śledzić na żywo na stronie Emocje.tv