Szczecinianie lepsi w derbach Pomorza

28 вер. 2014 |

Szczypiorniści GAZ-SYSTEM Pogoń Szczecin podtrzymali passę zwycięstw i w efektownym stylu wygrali w Gdańsku z Wybrzeżem 24 - 32 (10-13). Już za tydzień w poniedziałek zmierzą się z na własnym parkiecie z innym beniaminkiem MKS Nielbą Wągrowiec.

Szczypiorniści GAZ-SYSTEM Pogoń Szczecin podtrzymali passę zwycięstw i w efektownym stylu wygrali w Gdańsku z Wybrzeżem 24 - 32 (10-13). Już za tydzień w poniedziałek zmierzą się z na własnym parkiecie z innym beniaminkiem MKS Nielbą Wągrowiec.

Tuż przed spotkaniem okazało się, że w meczu nie wystąpi Wojciech Zydroń, który nie wrócił jeszcze do pełni sił po lekkim urazie kolana. Popularny Zyga w meczu egzekwował tylko rzuty karne, a na 6 prób pomylił się tylko raz. Etatowego skrzydłowego zastąpił w pierwszym składzie najmłodszy Dawid Krysiak, a od 20 minuty Paweł Krupa. Lepszą wiadomością był pierwszy mecz wracającego do bramki po kontuzji Lecha Kryńskiego. Debiut w barwach szczecińskiej siódemki miał jak marzenie i także dzięki niemu w pierwszej połowie gazownicy utrzymali 3 - bramkową przewagę.

Spotkanie rozpoczęło się bardzo nerwowo od nieskutecznych rzutów z obydwu stron. Co prawda pierwszą bramkę ze skrzydła zdobył Andrzej Rakowski, ale kolejne jego 3 próby zostały zatrzymane przez świetnie dysponowanego Lecha Kryńskiego. Pierwsza połowa spotkania była bardzo szarpana, co miało odzwierciedlenie w karach zwłaszcza dla gości. Szczecinianie często musieli radzić sobie w podwójnym osłabieniu. Mimo, że kary podwójnego wykluczenia na swoim koncie mieli Paweł Krupa i Patryk Walczak to styl gry w defensywie w ogóle nie uległ zmianie.

Kluczowe dla losów spotkania okazały się końcowe fragmenty pierwszej oraz początek drugiej połowy. Szczecinianie od stanu 10-11 rzucili 7 bramek z rzędu i 37 minucie prowadzili już 10-18. Mimo tak wysokiego prowadzenia podopieczni Rafała Białego nie dali się uśpić i w dalszym ciągu kontrolowali przebieg meczu. 8 minut przed końcem przewaga gazowników była najwyższa w meczu, szczecinianie prowadzili już różnicą 12 bramek. W końcówce spotkania na boisku pojawili się młodzi zawodnicy, a swój debiut na parkietach PGNiG Superligi zaliczył Tomasz Grzegorek. Ostatecznie GAZ-SYSTEM Pogoń Szczecin pokonał na wyjeździe GKS Wybrzeże Gdańsk 24 - 32

GAZ-SYSTEM Pogoń - Kryński, Szczecina, Kowalski - Zydroń 5, Zaremba 5, Konitz 5, Jedziniak 5, Krupa 5, Bruna 4, Walczak 1, Gierak 1, Krysiak 1, Statkiewicz, Grzegorek, Gmerek