Sukces Sandra SPA Pogoni w Mielcu

25 лист. 2018 |

Najdalszy blisko 800 kilometrowy wyjazd do Mielca szczypiorniści Sandra SPA Pogoni przypieczętowali sukcesem. Po fenomenalnej grze całego zespołu szczecinianie wygrali 33 – 27.

Najdalszy blisko 800 kilometrowy wyjazd do Mielca szczypiorniści Sandra SPA Pogoni przypieczętowali sukcesem. Po fenomenalnej grze całego zespołu szczecinianie wygrali 33 – 27.

W tygodniu poprzedzającym spotkanie w drużynie Piotra Frelka działo się naprawdę dużo. Do Szczecina wrócił po kilku miesięcznym epizodzie w Górniku Zabrze Sebastian Zapora i wydatnie pomógł drużynie w wywalczeniu 3 punktów. Przy 35 % skuteczności obronił 14 rzutów mielczan.

- Ciężko mi powiedzieć czy zasłużyłem na MVP. Bardzo dużo pomogli koledzy w obronie – podsumował bramkarz szczecińskiej siódemki.

Faktycznie obrona była kluczem do sukcesu, dzięki temu szczecinianie mogli zdobywać łatwe bramki z kontrataku.

Przez 15 minut mecz był bardzo wyrównany, gospodarze prowadzili wówczas 6 – 4, ale szczypiorniści Sandra SPA Pogoni zwarli szyki rzucili kilka bramek z rzędu i na 5 minut przed końcem pierwszej odsłony prowadzili w Mielcu 15 – 10. Gospodarzom jeszcze udało się zniwelować straty i do przerwy na tablicy wyników widniał wynik 13 – 16.

W drugiej części meczu do gry włączył się lider szczecińskiego zespołu Paweł Krupa, a swoje bramki zdobywał obrotowy szczecinian Arkadiusz Bosy.

- Wiedzieliśmy z kim mamy do czynienia na kole, ale mimo wszystko nie potrafiliśmy sobie z Arkiem poradzić – mówił trener gospodarzy Tomasz Sondej.

Szczecinianie w tym meczu bardzo dużo bramek zdobyli z I linii, a kiedy faulowany był popularny Alwaro to z zimną krwią bramki z rzutów karnych zdobywał wychowanek mieleckiego klubu Piotr Rybski. Najwyższą przewagę podopieczni Piotra Frelka mieli w 54 minucie prowadząc 30 – 22, a w końcowych fragmentach bramki zdobywał już tylko Dawid Fedeńczak i ostatecznie goście odnieśli drugie zwycięstwo w lidze pokonując mielczan 33 – 27. Już w piątek Sandra SPA Pogoń zmierzy się w ostatnim meczu pierwszej rundy z Chrobrym Głogów. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:30 w Netto Arenie.

Stal: Lipka (2/12 - 17 proc.), Wiśniewski (8/31 - 26 proc.) - Krupa 6/3, Cuzić 5, Rutkowski 4, Wilk 3, Krępa 2, Sarajlić 2, Skuciński 2, Wypych 2, Ćwięka 1, Grzegorek, Janyst, Miedziński, Pawłowski
Karne: 3/4
Kary: 8 min. (Wilk, Krępa, Wypych, Grzegorek - po 2 min.)

Pogoń: Zapora (14/40 - 35 proc.), Bartosik (0/1) - Bosy 6, Rybski 6/3, Zaremba 6, Krupa 5, Fedeńczak 4, Jedziniak 2, Miłek 2, Radosz 2, Jońca, Matuszak, Mróz, Wąsowski
Karne: 3/3
Kary: 6 min. (Wąsowski - 4 min., Radosz - 2 min.)