Sandra SPA Pogoni wywożą cenne 3 punkty z Mielca

17 лист. 2019 |

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni przywieźli do Szczecina bardzo cenne 3 punkty. Po emocjonującym, ale też nerwowym i obfitującym w dużo błędów pojedynku podopieczni Rafała Białego i Sławomira Fogtmana pokonali SPR Stal Mielec 31 – 27.

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni przywieźli do Szczecina bardzo cenne 3 punkty. Po emocjonującym, ale też nerwowym i obfitującym w dużo błędów pojedynku podopieczni Rafała Białego i Sławomira Fogtmana pokonali SPR Stal Mielec 31 – 27.

Dla mielczan, którzy ostatnio przegrali mecz derbowy z Grupą Azoty Tarnów spotkanie ze szczecinianami rozpoczynali z nożem na gardle. Ewentualna porażka sprawiłaby, że zawodnicy Dawida Nilssona ugrzęźliby na ostatnim miejscu na dobre. Swój plan na ten pojedynek mieli też zawodnicy Sandra SPA Pogoni. Chcieli wygrać i umocnić się w pierwszej ósemce, która gwarantowała granie o Mistrzostwo Polski, a jednocześnie utrzymanie w PGNiG Superlidze.

Plany, jednak szybko należało zweryfikować. Już w 5 minucie czerwoną kartkę za uderzenie w twarz otrzymał filar obrony Adam Wąsowski, który jak dodał na konferencji prasowej zdecydowanie woli uczestniczyć w spotkaniu z perspektywy boiska. Trenerzy Rafał Biały i Sławomir Fogtman zdecydowali się indywidualnie pilnować Dzianisa Wołyncewa, który sprawiał najwięcej kłopotów defensywie Sandra SPA Pogoni. Dobra postawa strzelecka szczecińskich armat Patryka Biernackiego, Dmytro Horihy i przede wszystkim Piotra Rybskiego mimo słabszej postawy w obronie pozwoliła wypracować gościom dwubramkowe prowadzenie do przerwy 17 – 15.

W drugiej części meczu mielczanie kilkukrotnie zbliżyli się na jedną bramkę do szczecinian, ale bardziej wynikało to z ilości popełnianych błędów przez gości niż było efektem dobrej gry gospodarzy. Kiedy podopieczni Rafała Białego i Sławomira Fogtmana uporządkowali grę i zwarli szyki ponownie wypracowywali bezpieczną przewagę, która w 57 minucie wynosiła już 5 bramek. Ostatecznie szczecinianie wygrali 31 – 27, a MVP spotkania został wybrany wychowanek Stali grający w barwach Sandra SPA Pogoni Piotr Rybski.

W najbliższą sobotę szczecinianie zmierzą się kolejny raz na wyjeździe w odległym Tarnowie. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00

Sandra SPA Pogoń – Terekhov, Gawryś – Rybski 10, Bosy 5, Biernacki 5, Horiha 4, Krysiak 2, Matuszak 2, Wąsowski 1, Jedziniak 1, Fedeńczak 1, Krupa