Sandra SPA Pogoń z II miejscem podczas turnieju w Gdańsku

23 січ. 2021 |

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni przegrali w Finale VIII Memoriału im. Leona Walleranda, który odbywał się w Gdańsku. W meczu o 1 miejsce ulegli gospodarzom turnieju 26 - 27.

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni przegrali w Finale VIII Memoriału im. Leona Walleranda, który odbywał się w Gdańsku. W meczu o 1 miejsce ulegli gospodarzom turnieju 26 - 27.

Awans do finału szczecinianie wywalczyli wygrywając mecz w piątkowy wieczór z MMTS Kwidzyn 26 – 25, a gola na wagę zwycięstwa zdobył rzutem z 2 linii Piotrek Rybski. Torus Wybrzeże Gdańsk wczoraj wygrali z I-ligową Gwardią Koszalin 35 – 26.

Dzisiejszy mecz od samego początku przebiegał pod dyktando gospodarzy. Szczecinianie byli bardzo ospali i jakby dawały im się we znaki trudy wczorajszego wyrównanego pojedynku z MMTS Kwidzynem. Podopieczni Krzysztofa Kisiela prowadzili już 7 – 1 i 13 – 4, i dopiero drugi czas wzięty przez szkoleniowca Rafała Białego wstrząsnął drużyną. Po 30 minutach Torus Wybrzeże Gdańsk wygrywał „tylko” 14 – 9.

Drugą część meczu z dużym animuszem rozpoczęli przyjezdni, dochodzili do sytuacji strzeleckim, ale nie udało im się zmniejszyć prowadzenia Torus Wybrzeża na mniej niż 4 bramki. Dość powiedzieć, że po skutecznych interwencjach Artura Chmielińskiego to gospodarze ponownie wyszli na 7 – bramkowe prowadzenie. Ci co czekali na ponowny zryw szczecinian doczekali się. W końcu doskonała postawa w defensywie poparta udanymi interwencjami Matuesza Gawrysia pozwoliła myśleć o niwelowaniu strat. W końcowych fragmentach szczecinianie złapali kontakt bramkowy, ale do doprowadzenia do remisu niestety zabrakło czasu. Ostatecznie szczecinianie przegrali 26 – 27.

W turnieju nie wystąpili kontuzjowani Paweł Krupa i Filip Wrzesiński. W przypadku kapitana drużyny nie ma powodów do obaw. Popularny Pawka podczas turnieju w Szczecinie skręcił kostkę i będzie gotowy w najbliższy czasie, natomiast młody lewo rozgrywający Sandra SPA Pogoni w meczu z Górnikiem Zabrze doznał urazu kości śródstopia i czeka go kilkumiesięczna przerwa. Cieszy powrót do gry po kontuzji kolana Patryka Biernackiego oraz Wojciecha Jedziniaka, który powoli łapie kolejne minuty po 10 miesięcznym rozbracie z parkietem.

Do rozpoczęcia II rundy rozgrywek pozostały 2 tygodnie, a w niej szczecinianie zmierzą się na wyjeździe w zaległym meczu z Chrobrym Głogów.

Sandra SPA Pogoń - MMTS 26:25 (14:14)

Sandra Spa Pogoń: Gawryś, Terekhov - Rybski 8, Krysiak 4, Biernacki 4, Gierak 4, Telenga 2, Krok 1, Matuszak 1, Zaremba 1, Fedeńczak 1 oraz Jedziniak, Bosy, Krupa, Wąsowski.
 

Sandra SPA Pogoń – Torus Wybrzeże Gdańsk – 26 – 27

Gawryś, Terekhov – Rybski 8, Krysiak 1, Biernacki 7, Gierak 1, Telenga 2, Krok , Matuszak 2, Zaremba, Fedeńczak, Jedziniak, Bosy 2, Krupa, Wąsowski 3.