Sandra SPA Pogoń walczy o 3 punkty w Gdańsku

25 вер. 2019 |

Sandra SPA Pogoń walczy o 3 punkty w Gdańsku

Sandra SPA Pogoń walczy o 3 punkty w Gdańsku

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni w środę o godzinie 18:00 zmierzą się na wyjeździe z Torus Wybrzeżem Gdańsk. Mecz z hali AWFiS przy ulicy Górskiego transmitować na żywo będzie stacji TVP Sport. Przedmeczowe studio rozpocznie się o godzinie 17:30.

Środowe starcie to pojedynek drużyn, które w zeszłym sezonie rywalizowały ze sobą czterokrotnie. Trzy razy górą byli podopieczni Rafała Białego i Sławomira Fogtmana, ale jedno zwycięstwo zapamiętają szczególnie. 4 miesiące temu właśnie w Gdańsku szczecinianie zapewnili sobie utrzymanie w PGNiG Superlidze wygrywając 27 – 25. Po 5 bramek zdobyli wówczas wracający po kontuzji Patryk Biernacki i Reprezentant Ukrainy Dmytro Horiha.

Lewo rozgrywający szczecińskiej siódemki jest w tej chwili najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny i z 21 bramkami zajmuje 8 miejsce w klasyfikacji strzelców. Liczy na niego bardzo trener Rafał Biały

- Dima to ważna postać zespołu, cieszy, że jest z nami już od rundy wiosennej poprzedniego sezonu, zgrał się, doskonale uzupełnia się z Pawłem Krupą w ataku, ale także na drugim w obronie wykonuje wzorowo powierzone mu zadania – mówi przed meczem Rafał Biały.

W drużynie Sandra SPA Pogoni przed sezonem doszło do kosmetycznych zmian. Te kluczowe nastąpiły tylko w bramce. Do Mateusza Gawrysia, który bronił już w rundzie spadkowej dołączył Anton Terekhov, który w przeddzień wyjazdu na mecz otrzymał powołanie do Reprezentacji Ukrainy na towarzyskie spotkania z Tunezją.

Szczecinianie po 4 kolejkach z 3 punktami zajmują 12 miejsce w tabeli, ale biorąc pod uwagę przeciwników z którymi przyszło im się mierzyć wyciągnęli z trudnego początku maksa. Ulegli medalistom MP, kolejno Gwardii Opole, PGE VIVE Kielce i w ostatniej kolejce Orlen Wiśle Płock. Z każdego z tych spotkań mimo przegranych zebrali pozytywne recenzje. 3 punkty zdobyli na bardzo trudnym terenie w Kaliszu pokonując miejscową Energę 29 – 26.

Torus Wybrzeże ma na swoim koncie 6 oczek, które zawdzięcza dwóch ostatnim zwycięstwom z Piotrkowianinem Piotrków Tryb. i Stalą Mielec. Mimo, że drużyny dzieli kilka miejsc w tabeli to w dzisiejszym spotkaniu należy spodziewać się wielu zaciętych sytuacji i emocji, które zobaczą także kibice ze Szczecina.

Dzisiejsze spotkanie na żywo transmitować będzie stacja TVP Sport. Mecz także będzie można śledzić w internecie pod linkiem: https://sport.tvp.pl/44422761/pilka-reczna-pgnig-superliga-torus-wybrzeze-gdansk-sandra-spa-pogon-szczecin?fbclid=IwAR1Vxzy49Xn4hge426bXLuTQIBV-4Gsdb0OKdcuTpGp57CcRMuMPkIjTc6A
Zapraszamy już od 17:30 !