Piotr Frelek nowym szkoleniowcem szczypiornistów Sandra SPA Pogoń Szczecin

22 трав. 2017 |

Piotr Frelek zastąpi duet trenerów Rafał Biały – Sławomir Fogtman i poprowadzi szczypiornistów Sandry SPA Pogoni Szczecin w nadchodzącym sezonie 2017/2018. Ponadto zespół wzmocni bramkarz Sebastian Zapora i wracający z wypożyczenia Patryk Biernacki.

Piotr Frelek zastąpi duet trenerów Rafał BiałySławomir Fogtman i poprowadzi szczypiornistów Sandry SPA Pogoni Szczecin w nadchodzącym sezonie 2017/2018. Ponadto zespół wzmocni bramkarz Sebastian Zapora i wracający z wypożyczenia Patryk Biernacki.

46 – letni szkoleniowiec jest bardzo dobrze znany w Szczecinie. Jesienią 2010 roku trafił do klubu, jako zawodnik i w 2012 roku walnie przyczynił się do awansu do Superligi wtedy drużyny GAZ-SYSTEM Pogoni. W styczniu 2013 r. przeniósł się do HSV Insel Usedom, gdzie występował najpierw jako zawodnik, później grający trener, a w ostatnim sezonie 2016/2017 już tylko jako szkoleniowiec wyspiarzy. Drużynę wyspiarzy Piotr Frelek wprowadził do 3.Bundesligi, której nie zdołał utrzymać w tej klasie rozgrywkowej. W zakończonym sezonie w 4 Lidze zespół HSV Insel Usedom uplasował się na 5 miejscu.

Piotr Frelek w Szczecinie drużynę prowadził będzie samodzielnie, ale zawsze będzie mógł liczyć na pomoc Rafała Białego czy Sławomira Fogtmana.

- Nie ukrywam, że jak Piotrek zadzwoni i poprosi o pomoc to oczywiście nie odmówię. Dla Chudego PGNiG Superliga to nowe wyzwanie, my z trenerem Sławkiem jesteśmy już tej lidze z przerwami 5 lat więc, gdzieś tam radą na pewno będziemy służyć, ale pełną kontrolę nad zespołem będzie miał Piotrek – zaznaczył Rafał Biały, który wraca do roli Dyrektora Sportowego Klubu.

Wraz z trenerem do Szczecina wraca z wypożyczenia także lewo rozgrywający Patryk Biernacki, który bardzo udanie zaprezentował się w barwach wyspiarskiego klubu.

Kolejnym zawodnikiem, który w sezonie 2017 – 2018 będzie występował w barwach szczecińskiej drużyny to grający do tej pory w Azotach Puławy bramkarz Sebastian Zapora. 29 – letni bramkarz to wychowanek MOSiR Zabrze, z którego trafił do SMS Gdańsk. Po zakończeniu liceum występował także przez 6 lat w Chrobrym Głogów, KPR Legionowo, a ostatnie 3 lata spędził w Puławach. W Szczecinie zastąpi wracającego do Bośni i Hercegowiny Edina Tatara.

To nie koniec roszad w drużynie Finalisty Pucharu Superligi. O kolejnych zmianach będziemy informowali na bieżąco.