Na tarczy z Mielca

23 бер. 2014 |

Nie udał się najdłuższy wyjazd w PGNiG Superlidze. Szczecinianie po meczu walki przegrali z drużyną PGE Stal Mielec 33 - 30 i już za tydzień zagrają o utrzymanie 5 lokaty z KPR Legionowo.

Nie udał się najdłuższy wyjazd w PGNiG Superlidze. Szczecinianie po meczu walki przegrali z drużyną PGE Stal Mielec 33 - 30 i już za tydzień zagrają o utrzymanie 5 lokaty z KPR Legionowo.

GAZ-SYSTEM Pogoń do meczu przystąpiła już tradycyjnie osłabiona. Mimo, że do składu wrócił już Bartosz Konitz to brakowało jeszcze Mateusza Zaremby i Pawła Krupy. Ponadto to po zabiegu stomatologicznym nie w pełni sił był Tomislav Stojkovic, którego udanie zastąpił zwłaszcza w pierwszej połowie Paweł Matkowski. Podopieczni Rafała Białego wprost wymarzenie rozpoczęli spotkanie. Po 5 minutach prowadzili już 0 - 4. Wpływ na taki przebieg miała szybka kara w obozie popularnych Czeczeńców. Po 17 minutach szczecinianie wygrywali jeszcze 5 - 11, jednak kwestią czasu był przebudzenie podopiecznych Pawła Nocha. Gospodarze rzucili się do odrabiania strat głónie za sprawą Antonio Pribanicia i Marka Szpery. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis po 16.

Początek drugiej połowy jak się później okazało był wiążacy dla dalszych losów meczu. Nie udał się manerw ze zmianą obrony, który połączone z prostymi błędami w ataku pozwoliły rozpocząć tą część gry mielczanom od stanu 6 - 0. Przy wyniku 22 - 16 w 35 minucie do bramki wszedł Tomislav Stojkovic i szczecinianie mozolnie zaczęli odrabiać straty. Nie pomagały niewykorzystane rzuty karne i pośpiech w podejmowaniu decyzji rzutowych, a mimo to szczecinianie w 48 minucie zdołali zniwelować stratę do dwóch bramek. Na więcej gościom nie pozwolił zwłaszcza Antonio Pribanic zdobywca 11 bramek w całym spotkaniu. Ostatecznie GAZ-SYSTEM Pogoń Szczecin przegrała 33 - 30 i za tydzień w z Legionowiem zagrają o utrzymanie 5 lokaty. Przeciwnikiem podopiecznym Rafała Białego będzie przegrany z bezpośredniego spotkania Wisła Azoty - Górnik Zabrze.

PGE Stal: Lipka, Kryński - Pribanić 11, Kostrzewa 7 (1), Szpera 5, Wilk 4, Dżono 3, Sobut 3, Chodara, Gudz, Janyst, Obiała.

Kary: 16 min.

Karne: 1/3.
Gaz-System Pogoń: Matkowski, Stojković - Zydroń 8 (4), Bruna 6 (2), Marković 5, Konitz 4, Wardziński 4, Walczak 2, Gierak 1, Biały, Jedziniak.

Kary: 10 min.

Karne: 6/8.