Mecz sezonu w Szczecinie

28 вер. 2016 |

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni o godzinie 18:30 podejmą w Azoty Arenie najlepszy zespół w Europie VIVE Tauron Kielce. Mistrz Polski będzie chciał zrewanżować się za ubiegłoroczną sensacjię, kiedy na inaugurację rozgrywek zremisował ze szczecinianami 27 – 27.

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni o godzinie 18:30 podejmą w Azoty Arenie najlepszy zespół w Europie VIVE Tauron Kielce. Mistrz Polski będzie chciał zrewanżować się za ubiegłoroczną sensacjię, kiedy na inaugurację rozgrywek zremisował ze szczecinianami 27 – 27.

Ubiegłoroczny  podział punktów to niejednorazowy sukces, dwa lata temu podczas otwarcia Azoty Areny szczypiorniści Pogoni toczyli wyrównany pojedynek do 58 minuty, a ostatecznie przegrali różnicą 3 bramek. Na co mogą liczyć teraz kibice, którzy wybiorą się do Azoty Areny ?

- Na pewno na walkę, mimo, że to Mistrz Polski to nie położymy się na parkiecie – mówi skrzydłowy Dawid Krysiak – jesteśmy podbudowani zwycięstwem z Piotrkowianinem i miejmy nadzieję, że teraz będzie już tylko lepiej.

Dla najmłodszego w zespole Wojciecha Zydronia i Michala Bruny mecz z VIVE Tauron Kielce może być szczególny. 2 lata temu, jako 16-latek debiutował w meczu z Mistrzem Polski, a teraz może rzucić setną bramkę PGNiG Superlidze.

- 2 lata temu debiut z VIVE to było coś wyjątkowo, grają tam zawodnicy, którzy byli i są idolami, zresztą w dalszym ciągu ich podpatruje i się na nich wzoruje, a ten mecz to będzie kolejna wspaniała lekcja  – podkreśla Krysiak

Mecz w Szczecinie będzie wyjątkowy także dla Patryka Walczaka, który swoje pierwsze kroki w dorosłej piłce ręcznej stawiał właśnie w Szczecinie, a od obecnego sezonu z powodzeniem występuje w drużynie zwycięzcy Ligi Mistrzów.

W Pogoni na pozycji obrotowego zastąpił go Arkadiusz Bosy, który nie będzie miał okazji zadebiutować przed szczecińską publicznością z powodu urazu kolana. Kontuzje wyeliminowały z gry także Adama Wąsowskiego i Mateusza Zarembę, a Bartek Konitz przechodzi już ostatni etap rehabilitacji po kontuzji barku.

Mimo osłabień szczecinianie pokazali już, że potrafią walczyć, a kibice, którzy licznie odwiedzą Azoty Arenę będą mogli liczyć na wiele emocji. Nie zabraknie także niespodzianek i konkursów w przerwie.

Tradycyjnie już z Sandra SPA Pogonią działa Aktywna Strefa Przedszkoliady i Klaun Mimi Konewka, a w przerwie odbędą się konkursy z nagrodami ufundowane przez naszych partnerów: BBS Floating, Spondylus oraz kręgielnie MK Bowling.

Kibicom Prawobrzeża, klub przy współpracy z Miastem Szczecin i ZDiTM pomoże dotrzeć na halę specjalnymi autobusami z Dąbia oraz Osiedla Bukowego, które z pętli odjadą o godzinie 17:30, a później trasą autobusów pośpiesznych do Azoty Areny. Powrót zaplanowany jest 20 minut po zakończeniu spotkania.

W dalszym ciągu można nabywać bilety na mecz za pośrednictwem serwisu pogon.abilet.pl w stałych punktach w mieście. Kasy Azoty Areny otwarte będą 1,5 godziny przed meczem.