Krzysztof Mitruczuk nowym zawodnikiem Sandra SPA Pogoni

8 лип. 2022 | Transfery

Prawoskrzydłowy Krzysztof Mitruczuk dołączy do klubu Sandra SPA Pogoń Szczecin. Wychowanek Azotów Puławy w listopadzie skończy 19 lat.

Prawoskrzydłowy Krzysztof Mitruczuk dołączy do klubu Sandra SPA Pogoń Szczecin. Wychowanek Azotów Puławy w listopadzie skończy 19 lat.

Krzysztof Mitruczuk w Sandra SPA Pogoni Szczecin zastąpi na boisku trenera Wojciecha Jedziniaka, którzy przez 12 lat występował na parkietach i stworzy duet na prawym skrzydle z niewiele starszym, ale już rozgrywającym 3 sezon na parkietach PGNiG Superligi Patrykiem Krokiem. Leworęczny zawodnik do Szczecina trafi z Płocka, gdzie przez 3 lata był uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego z którym w rozgrywkach 1 Ligi zajął 6 miejsce. Krzysztof był na testach w Szczecinie i przypadł do gustu zarówno nowemu trenerowi, jak i Prezesowi Pawłowi Białemu, który przed laty na przeciwnym skrzydle występował także w Reprezentacji Polski.

- Jestem zadowolony z transferu Krzyśka, trafia do nas młody chłopak, który słucha i chce się rozwijać – mówi Prezes Paweł Biały – stawiamy na młodych zawodników, którzy mogą u nas grać, zdobyć doświadczenie  i zrobić pierwszy seniorski krok w karierze.

Wywiad z Krzysztofem Mitruczukiem

  1. Z jakimi nadziejami przychodzisz do Szczecina?

Jestem bardzo szczęśliwy, że od najbliższego sezonu będę częścią Sandry Spa Pogoń Szczecin. Gra w PGNiG Superlidze była moim marzeniem, do realizacji którego dążyłem rozpoczynając systematyczne treningi piłki ręcznej w KS Azoty Puławy już od drugiej klasy szkoły podstawowej. Wiedziałem, że właściwe szlify może dać mi Szkoła Mistrzostwa Sportowego, dlatego jako niespełna 16 –to latek opuściłem rodzinne progi i podjąłem naukę  w SMS ZPRP Płock. Chcę nadal rozwijać się i uczyć, tym razem od starszych, bardziej doświadczonych zawodników z mojej nowej drużyny. Liczę, że z Patrykiem Krokiem,  z którym znamy się z kilku zgrupowań szkoleniowych Kadry Narodowej Juniorów M2002,  stworzymy zgrany i skuteczny duet na prawym skrzydle. Mam nadzieję, że drużyna, trenerzy, władze klubu i kibice przyjmą mnie ciepło do szczecińskiej handballowej rodziny. Cieszę się, że przez kilka najbliższych lat przyjdzie mi realizować moją sportową pasję, mieszkać i uczyć się w tak urokliwym mieście jakim jest Szczecin.

  1. Co wiedziałeś i co wiesz o zespole?

Sandra Spa Pogoń Szczecin to bardzo dobre miejsce dla rozwoju młodego piłkarza ręcznego. Wiem, że na przestrzeni lat, wielu zawodników dostawało tutaj swoje szanse ogrywania się i zdobywania cennych doświadczeń na najwyższym w kraju poziomie rozgrywkowym. Jest tu od kogo czerpać tajniki solidnego handballowego rzemiosła. Klub  stwarza dogodne warunki dla zrównoważonego rozwoju zawodników, dba nie tylko o ich poziom sportowy, ale także zachęca i wspiera w kontynuowaniu nauki. Już na kilkudniowych testach w Sandra Spa, bardzo spodobała mi się przyjazna atmosfera panującą w klubie.

  1. Jak oceniasz swoje szanse na grę w Superlidze i jakie masz ambicje?

To dla mnie wielkie wyróżnienie, że będę mógł reprezentować barwy drużyny Sandry Spa Pogoń Szczecin. Od 11 lat nieprzerwanie uprawiam piłkę ręczną i bardzo się cieszę, że owoce mojej konsekwentnej pracy, będzie mi dane zaprezentować w moim nowym klubie na superligowych arenach. Wiem, że pewnie wiele jeszcze muszę się nauczyć. Mam jednak nadzieję, że jako leworęczny prawoskrzydłowy, szybko będę mógł zrobić dobry użytek na parkiecie z posiadanych już umiejętności technicznych i taktycznych, dobrej gry w obronie, skuteczności rzutowej z mojej pozycji, czy ciągle szlifowanych rzutów karnych. Chcę nadal rozwijać się jako zawodnik, uczyć się od najlepszych, z nadzieją że szczecińska, a kiedyś może również i polska piłka ręczna  będzie miała ze mnie dużo pożytku.