Gramy dzisiaj z Mistrzem Polski !!

19 лют. 2013 |

Tylko jeden dzień przerwy będą mieli szczecinianie, bowiem do Kielc udali się już w poniedziałek. Maraton meczów przeżywa także Vive. Jak ta sytuacja wpłynie na losy tego pojedynku?

Tylko jeden dzień przerwy będą mieli szczecinianie, bowiem do Kielc udali się już w poniedziałek. Maraton meczów przeżywa także Vive. Jak ta sytuacja wpłynie na losy tego pojedynku?

Mistrz Polski i aktualny wicelider tabeli, zespół, który w cuglach wygrał swoją grupę w Lidze Mistrzów i w losowaniu TOP 16 będzie rozstawiony. Tak pokrótce można opisać ostatnie wyczyny podopiecznych Bogdana Wenty.

- Dla mnie jest to najlepsza drużyna w Polsce - śmiało stwierdził rozgrywający Gaz-System Pogoni, Bartosz Konitz. - Jedziemy tam powalczyć. Chcemy się zmierzyć z zespołem, który w Lidze Mistrzów robi taką furorę, podobnie także na polskich parkietach. To będzie taki sprawdzian - dorzucił bohater dwóch ostatnich akcji przeciwko Powenowi Zabrze.

W znacznie mocniejszym tonie o wtorkowej rywalizacji wypowiedział się niewątpliwy lider szczecinian, Wojciech Zydroń. - Z całym szacunkiem dla rywala, dla tego zespołu, ale jedziemy tam wygrać. W tym temacie nie będę polemizował. Jeżeli nie chcielibyśmy tego zrobić to po co tracić pieniądze, czas. Chcemy tam pojechać i wygrać, bo jeżeli przegramy przed meczem to nie ma sensu wychodzić na boisko.

Niewątpliwą przeszkodą dla Gaz-System Pogoni będzie wyjątkowo krótka przerwa pomiędzy ostatnim meczem a tą najbliższą konfrontacją. - W niedzielę będzie odnowa, w poniedziałek wsiądziemy w autobus i już później mecz - zauważył Konitz. W ciągu długiej serii spotkań pozostaje także drużyna Vive, jedyną różnicą jest tylko fakt, że kielczanie nie będą musieli odbyć żadnej podróży, więc z pewnością zmęczenie będzie mniejsze.

Bruna będzie poddawany zabiegowi i na pewno w Kielcach nie zagra.

Zawodnikiem, z usług którego gazownicy nie będą mogli skorzystać pozostaje skrzydłowy Paweł Biały. Niemniej jednak kilku innych szczypiornistów w Kielcach na parkiet także nie wybiegnie. Mogą o tym świadczyć wypowiedzi szkoleniowca Gaz-System, Rafała Białego. - Musimy dać odpocząć Brunie, który musi przejść mały zabieg. Na niego na pewno będziemy musieli poczekać. Na pewno nie zagra w Kielcach. Damy też odpocząć tym, którzy ciągnęli ten mecz z Zabrzem. Potraktujemy ten mecz poważnie, aczkolwiek z myślą o Zagłębiu.

Problemy kadrowe rywala także mogą być przyczynkiem tego, że gospodarze zdecydują się wprowadzić wiele zmian w kadrze swojego zespołu. Wiadomo, że w meczu z Pogonią nie zagrają Denis Buntić, Manuel Strlek, Tomasz Rosiński oraz Ivan Cupić. Największą zagadką będzie zatem skład osobowy obu ekip. Jak to wpłynie na widowisko trudno jednoznacznie wyrokować. Transmisję ze spotkania zapowiedziała już stacja Polsat Sport.
Krzysztof Kempski www.sportowefakty.pl