GAZ-SYSTEM Pogoń domyka kadrę

25 черв. 2014 |

Od zakończenia sezonu 2013/2014 minął dokładnie miesiąc. W międzyczasie Zarząd klubu Gaz-System Pogoni Szczecin zakontraktował nowych zawodników.

Od zakończenia sezonu 2013/2014 minął dokładnie miesiąc. W międzyczasie Zarząd klubu Gaz-System Pogoni Szczecin zakontraktował nowych zawodników.

Wraz z ostatnim meczem sezonu 2013/2014 poznaliśmy nazwisko pierwszego zawodnika, który wzmocni Gaz-System Pogoń Szczecin w przyszłorocznych rozgrywkach. Nieco wcześniej, ale już nieoficjalnie, mówiło się o transferze Krzysztofa Szczeciny. Jak obecnie wygląda sytuacja kadrowa Gazowników?

Z tym pytaniem zwróciliśmy się do prezesa Pawła Białego. - Będziemy mieli 10 seniorów i 5 juniorów. Na wszystkich pozycjach są ludzie, którzy byli. Na skrzydło przychodzi utalentowany junior, Dawid Krysiak. To bardzo fajny chłopak, rewelacyjnie przygotowany motorycznie. Dołączy do nas także Tomasz Grzegorek, który gra na pozycji kołowego. Nie możemy zostać tylko z jednym obrotowym. Jest jeszcze jeden fajny zawodnik, ale na razie nie chciałbym zdradzać jego nazwiska, bo jeszcze go obserwujemy. Nie możemy obecnie zbytnio wypełnić luki na prawym skrzydle. Niemniej jednak będziemy się starać coś zrobić - zdradził.

Trzecim juniorem, który wzmocni Gazowników jest 18-letni Michał Gobber. Może on występować na lewej stronie oraz na pozycji kołowego. - On jest o rok młodszy od tych dwóch, którzy doszli do nas już wcześniej, czyli od Kowalskiego i Statkiewicza. Widzimy w nim potencjał, szczególnie w grze obronnej - nie ukrywa Biały.

Z Pogonią pożegnało się 7 zawodników. Wśród nich są dwaj bramkarze: Tomislav Stojković i Paweł Matkowski (ten drugi trafił już do Siódemki Miedź Legnica), środkowy rozgrywający Filip Kliszczyk (zakończył karierę), lewoskrzydłowy Paweł Biały (zakończył karierę), kołowy Sebastian Smuniewski (zakończył karierę z powodu kontuzji) oraz prawoskrzydłowy Jacek Wardziński (przeniósł się do 3. ligi niemieckiej) oraz obrotowy Nenad Marković (wrócił do ojczyzny). Trzon zespołu pozostanie bez zmian. - Bruna przedłużył z nami kontrakt. Z Wojciechem Zydroniem przedłużyliśmy umowę na rok czasu. Z Zarembą też już jesteśmy po wstępnych rozmowach. Będziemy rozmawiać z nim o dłuższym kontrakcie, podobnie z Bartkiem Konitzem ("Zarka" i "Oranje" wiążą z klubem ze Szczecina jeszcze roczne umowy - dop. red.). Wszyscy zadeklarowali chęć pozostanie u nas na dłużej. Na dwa lata zostaje Wojtek Jedziniak i na chwilę obecną to on będzie naszym pierwszym skrzydłowym. Zobaczymy jak to wyjdzie - stwierdził w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl sternik klubu z Grodu Gryfa.

- Są w naszej drużynie dwie takie pozycje, w których mamy największe luki, tzn. koło i prawe skrzydło. Zwracam uwagę, że w tamtym roku Patryk Walczak nie grał praktycznie przez siedem miesięcy. Łukasz Gierak po dwóch-trzech miesiącach kontuzji tak naprawdę nie mógł się wstrzelić w poziom, który, de facto, prezentował w momencie, kiedy staraliśmy się o jego angaż. Miejmy nadzieję, że teraz będą grali jeszcze więcej. W listopadzie na pewno będziemy weryfikowali to, kto stanął na wysokości zadania, a kto nie - dodał już na koniec Paweł Biały.
Gaz-System Pogoń wzbogaci się głównie młodymi zawodnikami

Kadra Gaz-System Pogoni na sezon 2014/2015:
Bramkarze: Lech Kryński (1985), Krzysztof Szczecina (1990), Mateusz Kowalski (1995).
Obrotowi: Patryk Walczak (1992), Tomasz Grzegorek (1995).
Skrzydłowi: Wojciech Zydroń (1978), Wojciech Jedziniak (1987), Dawid Krysiak (1998).
Rozgrywający: Michal Bruna (1978), Łukasz Gierak (1988), Paweł Krupa (1989), Michał Statkiewicz (1995), Bartosz Konitz (1984), Mateusz Zaremba (1984), Michał Gobber (1996).

www.sportowefakty.pl Krzysztof Kempski