Drużyna Sandra SPA Pogoni gotowa na sezon 2018/19

31 трав. 2018 |

Nie będzie rewolucji kadrowej w drużynie Sandra SPA Pogoni w nadchodzącym sezonie 2018/19. Zespół, który wzmocni dwóch zawodników w dalszym ciągu prowadził będzie trener Piotr Frelek.

Nie będzie rewolucji kadrowej w drużynie Sandra SPA Pogoni w nadchodzącym sezonie 2018/19. Zespół, który wzmocni dwóch zawodników w dalszym ciągu prowadził będzie trener Piotr Frelek.

- Priorytetem było utrzymanie trzonu drużyny i to się udało – mówi Prezes Klubu Paweł Biały.

Kontrakty z klubem na kolejne lata przedłużyli Paweł Krupa, Arkadiusz Bosy, Mateusz Zaremba, Wojciech Jedziniak, Dawid Krysiak, Dawid Fedeńczak i Patryk Biernacki.

- Drugą część sezonu oceniam bardzo pozytywnie i jestem przekonany, że ten zespół prowadzony dalej przez Piotra Frelka będzie się rozwijał.

Oprócz Sebastiana Zapory z drużyną rozstają się także Seweryn Gryszka i Roman Berezhnyi. W ich miejsce Klub pozyskał młodzieżowego Reprezentanta Polski Piotra Rybskiego, który przez ostatnie 3 lata rozwijał się w SMS-ie Gdańsk oraz 20 – letniego Patryka Miłka grającego w I – ligowej Olimpii Piekary Śląskie.

Piotr Rybski jest wychowankiem SPR Stali Mielec, a po ukończeniu Gimnazjum przeniósł się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku. W młodzieżowej Reprezentacji Polski prowadzonej przez Bogdana Kowalczyka pełni rolę podstawowego środkowo rozgrywającego. Wraz z Dawidem Krysiakiem i Markiem Bartosikiem w lipcu weźmie udział w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w lipcu w Słowenii. W zakończonych rozgrywkach I Ligi w 24 spotkaniach rzucił 127 bramek.

Patryk Miłek do Szczecina trafi z Olimpii Piekary Śląskie, której jest wychowankiem. Tak samo jak Piotr Rybski gra na pozycji środkowo rozgrywającego. W I – ligowych rozgrywkach zdobył 50 bramek.

- Piotrek i Patryk zrobili na nas bardzo dobre wrażenie podczas testów. Są różnymi typami zawodników i będą bardzo dobrze się uzupełniać. Na środku rozegrania pomóc może jeszcze Patryk Biernacki więc o tą pozycję jestem bardzo spokojny – mówi Paweł Biały

W nadchodzącym sezonie w bramki Sandra SPA Pogoni Szczecin strzec będą Marek Bartosik i Marcin Teterycz.

- Istnieje pewne ryzyko związane z brakiem doświadczenia na najwyższym szczeblu rozgrywek, ale decyzję, żeby Marek i Marcin bronili w nadchodzącym sezonie podjęliśmy świadomie – podkreśla Prezes Klubu.

W przyszłym sezonie w drużynie będzie występować 5 Reprezentantów Polski w różnych kategoriach wiekowych: Paweł Krupa, Dawid Krysiak, Marek Bartosik, Piotr Rybski oraz Wojciech Jońca.

- Chcemy rokrocznie drużynę wzmacniać 1 – 2 utalentowanymi zawodnikami, taki obraliśmy kierunek i jestem przekonany, że będzie on procentował – zakończył Paweł Biały.

Szczypiorniści Sandra SPA Pogoni mimo zakończonego w połowie kwietnia sezonu, ćwiczyli pod okiem Piotra Frelka i Sławomira Fogtmana do końca maja, a do treningów wrócą w połowie lipca.

 

Sandra SPA Pogoń Szczecin sezon 2018/2019

Bramkarze: Marek Bartosik, Marcin Teterycz

Rozgrywający: Paweł Krupa, Patryk Biernacki, Wojciech Jońca, Piotr Rybski, Patryk Miłek, Mateusz Zaremba, Wojciech Matuszak

Skrzydłowi: Dawid Krysiak, Jakub Radosz, Wojciech Jedziniak, Dawid Fedeńczak

Obrotowi: Arkadiusz Bosy, Adam Wąsowski