Dawid Krysiak na dłużej w Szczecinie

19 трав. 2021 |

Lewoskrzydłowy przedłużył o 2 lata kontrakt z drużyną Sandra SPA Pogoni. Dla Dawida Krysiaka nadchodzące sezony będą 8 i 9 rokiem w szczecińskim zespole.

Lewoskrzydłowy przedłużył o 2 lata kontrakt z drużyną Sandra SPA Pogoni. Dla Dawida Krysiaka nadchodzące sezony będą 8 i 9 rokiem w szczecińskim zespole.

Dawid Krysiak debiutował w PGNiG Superlidze mając zaledwie 16 lat, w 2014 roku w wypełnionej po brzegi kibicami hali Netto Areny. 15 minut przed końcem spotkania z Mistrzem Polski Łomżą VIVE Kielce zmienił na lewym skrzydle Wojciecha Zydronia, co prawda bramki jeszcze wtedy nie zdobył, ale w kolejnych spotkaniach nie miał problemów z trafieniami do siatki przeciwników. Przez 7 sezonów na boiskach PGNiG Superligi rozegrał 177 spotkań w których zdobył 442 bramki.

- Gra w Szczecinie pozwoliła mi się rozwinąć zdecydowanie sportowo, miałem przyjemność grać razem z bardzo doświadczonymi zawodnikami, którzy pomagali mi w rozwoju oraz do nabrania niezbędnego doświadczenia na parkiecie. Za te minuty dziękuję trenerom i Zarządowi, którzy mi zaufali i postawili na tak młodego zawodnika – mówi Dawid Krysiak – przedłużenie kontraktu jest dla mnie szansą na kolejny progres. Dostaję bardzo dużo minut na boisku, a granie jest dla mnie najważniejsze. Jesteśmy młodym zespołem, cały czas się poznajemy i jestem przekonany, że w kolejnych sezonach będzie tylko lepiej – zakończył popularny Karzeł.

Zadowolenia z przedłużenia kontraktu z Dawidem nie ukrywał także trener szczecinian Rafał Biały.

- Dawid mimo młodego wieku jest już bardzo doświadczonym i ogranym zawodnikiem. Bardzo dobrze odnajduję się także w superligowych realiach. Oprócz walorów ofensywnych, wspólnie z trenerem Sławomirem Fogtmanem cenimy Karzełka także za to ile wnosi do gry defensywnej – mówi trener Rafał Biały.

Dawid Krysiak w lipcu skończy 23 lata.